Katastrofa Čukaričkog - Fjorentina ga "šesticom" ispratila iz Italije

"Brđani" nisu uspeli da ostave bolji utisak protiv prošlogidšnjeg finaliste Lige konferencije

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su u Firenci od ekipe Fjorentine rezultatom 6:0 (3:0) u meču trećeg kola grupe F Lige konferencija.

Dva gola za ekipu Fiorentine postigao je Lukas Beltran u 6. i 10. minutu. Po jednom u listu strelaca upisali su se Žonatan Ikone u 29, Rikardo Sotil u 65, Lukas Martinez Kvarta u 73. i Maksim Lopez u 83. minutu.

Čukarički je od 36. minuta igrao sa fudbalerom manje, pošto je isključen Luka Subotić. Srpski fudbalski reprezentativac Nikola Milenković nije igrao za Fiorentinu, pošto je bio na klupi za rezerve.

U drugom meču trećeg kola grupe F, Genk i Ferencvaroš odigrali su bez golova 0:0. Fiorentina, Ferencvaroš i Genk imaju po pet bodova, dok je Čukarički poslednji bez bodova.

Čukarički će u narednom kolu, koje je na programu 9. novembra, u Leskovcu dočekati Fiorentinu, dok će u Budimpešti igrati Ferencvaroš i Genk.

26. okt 2023 • 22:54

Kraj utakmice - 6:0!

Kraj košmarne večeri za Čukarički, koji posle ubedljivog poraza ostaje bez ijednog boda u grupi F Lige konferencija.

83' - Novi gol, 6:0 za Fjorentinu

Nema kraja golovima Fjorentine, strelac je Maksim Lopez.

73' - Martinez Kvarta za 5:0

Pukla je "petarda" u Firenci, Martinez Kvarta uspeva da sa pet metara matira Belića, nakon slabe reakcije defanzivaca Čukaričkog.

66' - Sotil postiže gol za 4:0

Fjorentina povećava prednost, a videli smo još jedan lep gol domaćeg tima.

Sotil je pogodio iz slobodnog udarca sa leve strane, a Belić je bio nemoćan.

62' - Sporiji ritam u nastavku

Trener Fjorentine je izveo i Beltrana i Ikonea, strelce golova na meču, pa je ritam opao. Čukarički se konstantno brani i još uvek čuvaju gol u nastavku susreta.

Počelo je drugo poluvreme

Adžić i Serafimović su ušli u igru umesto Ivanovića i Docića.

Kraj prvog poluvremena - 3:0

Tri gola Fjorentine i to isuviše lako - dva puta Beltran, a potom i prelep pogodak Ikonea. Jako loših 45 minuta Čukaričkog dodatno je otežao Luka Subotić dobijenim crvenim kartonom.

38' - Crveni karton za igrača Čukaričkog!

Još jedan veliki problem za "brđane" - štoper Luka Subotić je zbog oštrog starta zaslužio direktan crveni karton, pa će Čukarički do kraja meča igrati sa 10 igrača.

29' - I još jedan, Fjorentina vodi 3:0

Preti katastrofa "brđanima", strelac ovog puta je Džonatan Ikone koji je fantastično pogodio sa ivice šesnaesterca pod prečku.

22' - Prečka Beltrana!

Umalo het-trik argentinskog napadača, sa šest metara je iz okreta uspeo da pogodi prečku gola Čukaričkog.

10' - Novi gol Fjorentine, sada je 2:0

Čukarički je već u ogromnom problemu - ponovo je strelac Beltran!

Loše postavljena odbrana, što koristi Argentinac, koji je na kraju posle duge lopte iz prvog dodira uspeo da prebaci Belića.

6' - Fjorentina vodi 1:0

Strelac je Beltran posle dobre igre Fjorentine u tranziciji. Napadač "ljubičastih" se lepo snašao i čini se isuviše lako uspeo da se reši svojih čuvara i matira Belića.

3' - Prva šansa za Čukarički

Bojica Nikčević je prvi šutirao na meču, iskosa sa desne strane, bila je to polušansa, ali neprecizan udarac desnog krila Čukaričkog.