Novak se vratio sa stilom, rutinski eliminisao Ečeverija u Parizu

Srpski teniser Novak Đoković, savladao je Argentinca Ečeverija sa 2-0 u setovima u drugom kolu mastersa u Parizu
Novak se vratio sa stilom, rutinski eliminisao Ečeverija u ParizuGetty © Dean Mouhtaropoulos

Nakon nešto duže pauze, Novak Đoković se trijumfalno vratio tenisu, počistivši Ečeverija u drugom kolu Pariza.

Više nego rutinski i dominantno je najbolji teniser sveta odradio posao, ne dozvolivši protivniku prostor za iznenađenje.

Prvi set trajao je 43 minuta, a Novak ga je osvojio sa 6:3.

Argentinac je pružao solidan otpor od samog starta, ali kako je vreme odmicalo, delovalo je da Đoković pravi razliku i da je pitanje vremena kada će preuzeti "konce".

Srbin je napravio brejk u osmom gemu, za prednost od 5:3, da bi potom iskoristio prvu set loptu i došao do vođstva.

U drugom setu, Đoković je još više istakao razliku u kvalitetu dvojice tenisera.

Odmah je napravio brejk, koji je potom i potvrdio za 2:0.

Ubrzo je usledio još jedan brejk, kojim je stekao vođstvo od 4:1.

Bez većih problema i muka, održao je prednost dva brejka i tako priveo susret kraju nakon sat vremena i 25 minuta tenisa.

Drugi set Novak je osvojio sa 6:2 i tako upisao pobedu u drugom kolu mastersa u Parizu.

Đoković će se u osmini finala u "gradu svetlosti", sastati sa Holanđaninom Griksporom, koji je bio bolji od Davidoviča Fokine iz Španije sa 2-0 u setovima.

• 1. nov 2023 • 17:59

17:59

Kraj meča, Novak je rutinski savladao Ečeverija

Srpski teniser drugi set osvojio je rezultatom 6:2 i tako nakon sat vremena i 25 minuta, došao do pobede.

• 17:57

Đoković servira za pobedu

Nole vodi sa 5:2 u drugom setu, pa će u narednom gemu imati priliku da meč završi svojim servis gemom.

• 17:49

Novak grabi ka pobedi, novi brejk za 4:1

Koristi Đoković treću brejk loptu u ovom gemu i tako stiče ubedljivu prednost od 4:1 u drugom setu.

Srpski teniser grabi ka pobedi, koja je sada veoma blizu.

• 17:28

Brejk na samom startu

Iako je protivnik imao 30:0, Novak pravi potpuni preokret u uvodnom gemu drugog seta i dolazi do brejka.

• 17:21

Prvi set - Đoković 6:3!

Posle mesec i po dana van terena, Novak bez mnogo problema uspeva da osvoji prvi set na mastersu u Parizu. Brejk u osmom gemu je bio dovoljan, ije rivali dozvolio nijednu brejk loptu, pa nije ni bilo previše drame.

Ne preterano visok nivo igre, ali tako nešto se i ne očekuje odmah nakon duge pauze.

• 17:17

Evo brejka - Novak ima 5:3!

Konačno, uspeo je Đoković malo bolje da čita servise rivala i da zaređa nekoliko poena koji su mu doneli brejk loptu.

Nije je iskoristio posle lošeg izbora da odigra drop-šot, ali zato jeste drugu i sada će servirati za osvajanje prvog seta.

• 17:10

Čuva Đoković prednost - 4:3

Ponovo je Novak u svom servis gemu imao malo poteškoća. Dva lako osvojena poena, potom dve velike greške iz bekhenda, pa onda dva odlična servisa kojim sprečava da se stvori veći problem.

• 16:59

Sve ide kako treba - 3:2

Igrači osvajaju svoje servis gemove, a dobro je videti da Đoković mirno stiže do poena na svoj servis. Treći gem je osvojio bez izgubljenog poena.

• 16:50

Đoković vodi 2:1

Ečeveri je svoj servis gem osvojio bez izgubljenog poena, a Novak je u svom gemu napravio jednu nepotrebnu grešku za 30:30.

Ali posle toga, dva izuzetno sigurna servisa i to je novi gem za najboljeg igrača sveta.