Novak se vratio sa stilom, rutinski eliminisao Ečeverija u Parizu

Srpski teniser Novak Đoković, savladao je Argentinca Ečeverija sa 2-0 u setovima u drugom kolu mastersa u Parizu

Nakon nešto duže pauze, Novak Đoković se trijumfalno vratio tenisu, počistivši Ečeverija u drugom kolu Pariza.

Više nego rutinski i dominantno je najbolji teniser sveta odradio posao, ne dozvolivši protivniku prostor za iznenađenje.

Prvi set trajao je 43 minuta, a Novak ga je osvojio sa 6:3.

Argentinac je pružao solidan otpor od samog starta, ali kako je vreme odmicalo, delovalo je da Đoković pravi razliku i da je pitanje vremena kada će preuzeti "konce".

Srbin je napravio brejk u osmom gemu, za prednost od 5:3, da bi potom iskoristio prvu set loptu i došao do vođstva.

U drugom setu, Đoković je još više istakao razliku u kvalitetu dvojice tenisera.

Odmah je napravio brejk, koji je potom i potvrdio za 2:0.

Ubrzo je usledio još jedan brejk, kojim je stekao vođstvo od 4:1.

Bez većih problema i muka, održao je prednost dva brejka i tako priveo susret kraju nakon sat vremena i 25 minuta tenisa.

Drugi set Novak je osvojio sa 6:2 i tako upisao pobedu u drugom kolu mastersa u Parizu.

Đoković će se u osmini finala u "gradu svetlosti", sastati sa Holanđaninom Griksporom, koji je bio bolji od Davidoviča Fokine iz Španije sa 2-0 u setovima.

1. nov 2023 • 17:59

Kraj meča, Novak je rutinski savladao Ečeverija

Srpski teniser drugi set osvojio je rezultatom 6:2 i tako nakon sat vremena i 25 minuta, došao do pobede.

Đoković servira za pobedu

Nole vodi sa 5:2 u drugom setu, pa će u narednom gemu imati priliku da meč završi svojim servis gemom.

Novak grabi ka pobedi, novi brejk za 4:1

Koristi Đoković treću brejk loptu u ovom gemu i tako stiče ubedljivu prednost od 4:1 u drugom setu.

Srpski teniser grabi ka pobedi, koja je sada veoma blizu.

Brejk na samom startu

Iako je protivnik imao 30:0, Novak pravi potpuni preokret u uvodnom gemu drugog seta i dolazi do brejka.

Prvi set - Đoković 6:3!

Posle mesec i po dana van terena, Novak bez mnogo problema uspeva da osvoji prvi set na mastersu u Parizu. Brejk u osmom gemu je bio dovoljan, ije rivali dozvolio nijednu brejk loptu, pa nije ni bilo previše drame.

Ne preterano visok nivo igre, ali tako nešto se i ne očekuje odmah nakon duge pauze.

Evo brejka - Novak ima 5:3!

Konačno, uspeo je Đoković malo bolje da čita servise rivala i da zaređa nekoliko poena koji su mu doneli brejk loptu.

Nije je iskoristio posle lošeg izbora da odigra drop-šot, ali zato jeste drugu i sada će servirati za osvajanje prvog seta.

Čuva Đoković prednost - 4:3

Ponovo je Novak u svom servis gemu imao malo poteškoća. Dva lako osvojena poena, potom dve velike greške iz bekhenda, pa onda dva odlična servisa kojim sprečava da se stvori veći problem.

Sve ide kako treba - 3:2

Igrači osvajaju svoje servis gemove, a dobro je videti da Đoković mirno stiže do poena na svoj servis. Treći gem je osvojio bez izgubljenog poena.

Đoković vodi 2:1

Ečeveri je svoj servis gem osvojio bez izgubljenog poena, a Novak je u svom gemu napravio jednu nepotrebnu grešku za 30:30.

Ali posle toga, dva izuzetno sigurna servisa i to je novi gem za najboljeg igrača sveta.