Dimitrov nezaustavljiv u Parizu, srušio Cicipasa za finale

Grigor Dimitrov je prvi finalista mastersa u Parizu, pošto je savladao Stefanosa Cicipasa sa 2:1 (6:3, 6:7, 7:6)

Bugarski teniser blista na mastersu u Parizu.

Pobedio je Muzetija, izbacio favorizovanog Medvedeva, potom bio bolji od Bublika i Hurkača, da bi se plasirao u finale posle dramatičnog meča sa Stefanosom Cicipasom.

Dimitrov je lako došao do prvog seta - napravio je brejk na prvom protivnikovom servisu, a onda rutinski igrao do kraja - 6:3.

Mogao je čak i ranije da završi prvi deo igre, ali je Cicipas u osmom gemu spasao dve brejk lopte.

U drugom setu je bilo mnogo više uzbuđenja.

I Dimitrov i Cicipas su sigurno servirali, pa je drugi set odlučen u taj-brejku.

Tu je Cicipas zablistao - odmah je tri puta oduzeo servis protivniku i poveo sa 6:0, pa je lako došao do izjednačenja - 7:1.

Na startu trećeg seta, Cicipas je imao četiri brejk lopte, ali se Bugarin iznova vraćao i dobio gem na svoj servis.

Kao i u drugom setu, nije bilo brejka, pa je pobednik meča i finalista odlučen u taj-brejku.

Dimitrov je poveo sa 5:0, pa je na kraju došao do pobede sa 7:3.

Bugarski teniser će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Đoković - Rubljov.