Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale mastersa u Parizu, pošto je nakon neverovatne borbe savladao Rusa Andreja Rubljova sa 2-1 u setovima. Protivnik u finalu biće mu Grigor Dimitrov
Novak nakon preokreta do finala Pariza, Đoković i Rubljov priredili gladijatorsku borbuGetty © Dean Mouhtaropoulos

Prava gladijatorska borba viđena je u Bersiju, u duelu srpskog i ruskog tenisera u drugom polufinalu u "gradu svetlosti".

Nakon ravno tri sata borbe i fenomenalnog tenisa, Novak Đoković odneo je pobedu i imaće priliku da sedmi put u karijeri osvoji masters u Parizu.

Nikad ne otpisujte srce šampiona, rečenica je koja se po ko zna koji put može upotrebiti i vezati uz Novaka Đokovića.

Imao je srpski teniser zaostatak u setovima, bio "na konopcima" protiv sjajnog Rubljova, ali izgleda da zaista nije sve gotovo dok Novak ne kaže da je gotovo.

Od samog starta meča viđeni su maratonski gemovi, pa su tako obojica tenisera bila zadihana već nakon dva gema.

U prilog tome ide i veoma loš raspored organizatora u Parizu, koji je uticao na fizičko stanje kako Novaka, tako i Andreja.

Ipak, kako je vreme prolazilo, obojica su nalazila prepoznatljive udarce i igru.

Počelo je razmenom brejkova, a ruski teniser je uspeo u samoj završnici prvog seta da još jednom oduzme servis Đokoviću i povede sa 1-0 u setovima u polufinalu.

Naravno, Novak nije dozvolio da ga to poremeti, kako mentalno, tako i fizički.

Usledio je drugi set, koji je trajao više od sat vremena i u kojem nije bilo brejka.

Iz gema u gem, gledala se šahovska partija i velika borba. Rubljov je nešto lakše osvajao poene u svojim servis gemovima, ali je propuštao zlatne šanse da napravi brejk u onima u kojima je Novak servirao.

Srpski teniser je velikom borbenošću odbio nalet rivala, pogotovo u momentima kada je morao da servira za opstanak u meču.

Novak je izborio taj-brejk, u kojem je imao neke poprilično nestvarne i ljudski neobjašnjive poene, te bio bolji sa 7-3.

Bila je Đokoviću potrebna nešto duža pauza nakon izjednačenja u setovima, ali mu je ona poprilično značila.

Ogromna borba viđena je u odlučujućem setu, u kojem takođe dugo nije bilo brejka, čak je bilo minimalno šansi za oduzimanje servis protivniku.

Obojica tenisera u završnici su igrala sa poslednjim atomima snage, pa je usledila i igra nerava.

U njoj, tradicionalno se bolje od protivnika snašao srpski teniser, koji je odbijao da izgubi ovaj meč, pa je u 12. gemu, uspeo da natera Rubljova na greške, koje su skupo plaćene.

Na kraju, duplom servis greškom, Rubljov je završio ovaj meč. Novak je napravio brejk, kojim je osvojio set 7:5, a samim tim i meč sa 2-1.

Đoković je uspeo da izbori novo finale u Parizu i imaće šansu da se bori za sedmi pehar u glavnom gradu Francuske.

Protivnik u finalu biće mu Grigor Dimitrov, koji je u polufinalu elimnisao Stefanosa Cicipasa sa 2-1 u setovima.

Finale mastersa u Parizu na programu je u nedelju od 15.00 časova.

• 4. nov 2023 • 20:16

20:16

Kraj meča, Novak je u finalu!!!

Duplom greškom Rubljova, Novak Đoković pravi brejk, osvaja drugi set sa 7:5 i tako sa 2-1 u setovima dolazi do pobede.

• 20:10

Đoković - Rubljov 5:7, 7:6, 6:5

Ponovo Novak dolazi na korak od pobede, pošto je bez izgubljenog poena, osvojio svoj servis gem i poveo sa 6:5.

• 20:09

Rus izjednačio na 5:5

Novak je vodio 0:30 i tekao je gem na "vodenicu" srpskog tenisera, ali se Andrej probudio i uspeo potpuno da okrene situaciju.

Rezultat trećeg seta je 5:5.

• 20:03

Rubljov servira za opstanak

Po prvi put u ovom meču, Andrej Rubljov nalazi se u situaciji da mora da servira za opstanak u meču.

Đoković vodi sa 5:4 u trećem setu.

• 19:54

Još uvek bez brejka u trećem setu

Muči se Rubljov i sa drugim servisima Novaka Đokovića, zbog čega srpski teniser lako osvaja novi servis gem i vodi sa 4:3 u trećem setu.

• 19:46

3:2 za Đokovića

Sada je na snazi period meča u kojem Novak lakše osvaja servis gemove u odnosu na rivala.

Đoković vodi 3:2 u trećem setu.

• 19:42

Novak ne koristi dve brejk lopte

Imao je pogodnu situaciju srpski teniser, vodio je 40:15, ali je Rubljov uspeo da se odbrani.

Nerešeno je u trećem setu - 2:2.

• 19:33

1:1 u trećem setu

U uvodna dva gema nije viđen brejk, pa je rezultat na startu odlučujeg seta 1:1.

• 19:27

Nastavljeno je polufinale

Nakon 13 minuta pauze, nastavljen je meč Đokovića i Rubljova.

• 19:16

Prekid

Novak je prvo išao u svlačionicu da se presvuče, nakon čega je zatražio medicinski tajm-aut.

Srpski teniser dobija fizioterapeutsku pomoć i masažu pred početak odlučujućeg seta.