Barsa u poslednjem napadu slavila na "Anoeti", Sosijedad prokockao šanse

Golom Ronalda Arauha u 93. minutu, fudbaleri Barselone savladali su na gostovanju ekipu Real Sosijedada sa 1:0 u meču 12. kola La lige
Barsa u poslednjem napadu slavila na "Anoeti", Sosijedad prokockao šanseGetty © Juan Manuel Serrano Arce

Gotovo da je lopta bila vruća na "Anoeti" u duelu Sosijedada i Barselone.

Domaći tim je većim delom meča bio bolji rival, imao favorizovanog protivnika tamo gde ga je želeo, ali je nedostajalo bolje završnice i realizacije stvorenih šansi.

Barselona gotovo da se nije videla celo prvo poluvreme, pa i dobar deo drugog, ali je još jednom opravdala status ekipe sa najviše golova u poslednjih 10 minuta u La Ligi.

Iako su kasno "upalili motore", Katalonci su uspeli da dođu do odlučujućeg gola, vrednog pobede.

Igrao se gotovo poslednji napad na meču, kada je Gundogan uposlio Arauha, a ovaj glavom poslao loptu kroz noge domaćem golmanu.

Pogodak je primarno bio poništen zbog ofsajd pozicije, ali je nakon VAR provere, Barsi dodeljen gol.

Ima za čime da žali Sosijedad, jer su izgledne šanse za gol imali Kubo, Barenečea, Merino, Ojarzabal i drugi, ali je u svakoj situaciji kao pobednik izašao golman gostiju, Mark Andre ter Štegen.

Barsa je pobedom zaboravila poraz u prošlom kolu od Real Madrida.

Sada Ćavijev tim ima 27 osvojenih bodova i zauzima treće mesto.

"Blaugrana", ima bod manje od drugoplasiranog Real Madrida, koji ima i meč manje, a četiri boda manje od prvoplasirane Đirone.