Dabl-dabl Pokuševskog nedovoljan za pobedu Oklahome u Bostonu

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski ostvario je dabl-dabl učinak od 16 poena i 14 skokova u porazu Oklahome na gostovanju kod Bostona rezultatom 126:122.
Dabl-dabl Pokuševskog nedovoljan za pobedu Oklahome u Bostonu© AP Photo/Charles Krupa

Novu odličnu i svestranu partiju prikazao je Aleksej Pokuševski u redovima Oklahome.

Nastavio je srpski "jednorog" da pruža zapažena izdanja u redovima Tandera i to na poziciji centra.

Pokuševski je u porazu Oklahome od Bostona, na parketu proveo nešto više od 37 minuta.

Ostvario je dabl-dabl učinak od 16 poena i 14 skokova, a dodao je i tri asistencije i imao tri blokade.

Dobro su gosti ušli u ovaj meč, te do poluvremena stekli sedam poena prednosti.

Nakon egal treće četvrtine, Boston je u poslednjoj uspeo da slomi otpor mladih Tandera i prelomi meč u svoju korist.

Najefikasniji u redovima Seltiksa ponovo su bili Tejtum i Braun, koji su ubacili 27 i 26 poena.

Odličan je bio i Smart koji je dodao 22 poena, a Vajt je sa klupe postigao 16.

Kod Oklahome, pored Pokuševskog, istakli su se sjajni Gildžijus-Aleksander sa 37 poena, kao i Dort koji je ubacio 21.

Nakon 14 odigranih utakmica, Tanderi imaju skor od šest pobeda i osam poraza, čime zauzimaju 13. mesto na Zapadnoj konferenciji NBA lige.

Sa druge strane, Boston je stigao do čak 11. pobede u 14 mečeva, što ih svrstava na prvo mesto na Istoku.