Živković srušio Olimpijakos u Pireju

Fudbaleri PAOK-a pobedili su u Pireju ekipu Olimpijakosa rezultatom 4:2 u derbi meču 10. kola grčke Superlige

Golove za PAOK postigli su srpski reprezentativac Andrija Živković u 38, Brendon Tomas u 56. iz penala i 65. i Magomed Ozdoev u 78. minutu.

Živković je bio starter u ekipi iz Soluna i to kao kapiten, a zamenjen je u 89. minutu.

Ovo je nekadašnjem fudbaleru Partizana i Benfike deveti pogodak na 19. nastupu ove sezone u svim takmičenjima, a zabeležio je i tri asistencije.

Njegov prezimenjak Živko, čuvar mreže crno-belih, ceo meč gledao je sa klupe za rezerve.

Kod domaćih, u listu strelaca upisali su se Konstantinos Fortunis u 86. i Jorgos Masuras u osmom minutu nadoknade vremena.ž

PAOK se nalazi na četvrtom mestu na tabeli sa 20 bodova, u u narednom kolu na svom terenu igraće na svom terenu sa Panetolikosom.

Olimpijakos je drugi sa bodom više i sada ga očekuje okršaj u gostima kod Asteras Tripolisa.