Lajpcig je ipak bolja ekipa, Zvezdi ostaje borba za Ligu Evrope

Crveno-beli će morati da potraže šansu u duelu sa Jang Bojsom i obezbede igranje u Ligi Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Lajpciga rezultatom 2:1 (1:0) u četvrtom kolu Lige šampiona i tako ostali bez šanse da se plasiraju u nokaut fazu.

Ekipa Baraka Bahara doživela je treći neuspeh u elitnom takmičenju i ostala na jednom bodu, dok je Lajpcig obezbedio prolaz u osminu finala, uz Mančester siti.

Više od 40.000 ljudi spremno je dočekalo goste na tribinama stadiona "Rajko Mitić", ali samo onih 500 koji su bili u "kavezu" imali su razloga za sreću. Lajpcig je od prvog minuta krenuo ofanzivno i već u osmom minutu došao do prednosti.

Ćavi Simons, koji je u prvom duelu pre dve sedmice postigao evrogol, dobio je mnogo prostora da uđe u kazneni prostor i namesti se na udarac iskosa sa desne strane. Lepo je pogodio suprotni ugao i bundesligaš je došao do prednosti.

Zvezdi je bilo potrebno neko vreme da se oporavi od šoka i prvu pravu akciju imala je u 18. minutu, kada je malo nedostajalo da Mirko Ivanić kazni lošu reakciju protivničkog golmana.

Tada su se crveno-beli malo probudili i preuzeli inicijativu, ali ona nije rezultirala nekim ozbiljnim šansama, a i nije dugo potrajala.

Lajpcig je razbio pritisak domaćina, Benjamin Šeško je dva puta zapretio, potom i Aidu Hajdara, pre neverovatnih scena u samom finišu prvog dela igre.

Neverovatno je kako je srpski šampion sačuvao mrežu u tim trenucima – prvo je Omri Glazer spasao ekipu nakon velike greške Milana Rodića, a onda je i Emil Forsberg promašio iz izgledne šanse.

U međuvremenu je Osman Bukari, jedini pojedinac Zvezde koji je nešto pokušavao, izašao sam na golmana rivala, promašio stopostotnu priliku, pre nego što je sudija ipak podigao zastavicu za ofsajd.

Lajpcig je otišao na petnaestominutnu pauzu sa minimalnom prednošću, a navijači su sa tribina ispratili zvižducima igrače Zvezde u svlačionicu.

Drugi deo igre počeo je velikom šansom za rezervistu Šerifa Ndiajea, koji je zamenio Krasoa.

Pokušavala je Zvezda pritiscima s vremena na vreme, ali je imala i mnogo sreće da ne primi pogodak iz nekoliko izglednih situacija. Najbliži tome bio je Benjamin Šeško, a ono što on nije uspeo, jeste Luis Openda.

U 77. minutu je fantastično rešio kontranapad i, činilo se, stavio tačku na meč.

Međutim, srpski predstavnik se ekspresno vratio, samo četiri minuta kasnije Gejlor Kanga je odličnim centaršutem naterao Hendriksa da zatrese sopstvenu mrežu.

Drugi deo igre obeležio je i veliki pljusak, a u samom finišu i snažan pritisak Zvezde. Pokušavali su Bukari i Petar Olajinka, njegov udarac u samoj završnici odbranio je golman Lajpciga i sačuvao trijumf gostima.

Crveno-belima sada ostaje borba za treću poziciju koja vodi u Ligu Evrope i nju će voditi sa Jang Bojsom.

7. nov 2023 • 22:53

90+4' Kraj utakmice! Poraz Crvene zvezde od Lajpciga!

Crveno-beli nisu uspeli da naprave iznenađenje i izgubili su od Lajpciga 2:1. Sada im ostaje borba za Ligu Evrope.

90+2' Blasvič spasava Lajpcig

Kakva intervencija golmana Lajpciga, spasao je čist pogodak kod šuta Olajinke.

90' Openda umalo do novog gola

Odličan udarac napadača Lajpciga sa ivice kaznenog, sada je Glazer odbranio.

81' GOOOL! Zvezda se vraća!

Baš ono što je bilo potrebno crveno-belima, a to je brz pogodak. U 81. minutu je posle kornera, Gejlor Kanga ubacio loptu sa levog boka. Ona je išla ulaznom putanjom, Henriks je nespretno zakačio i poslao u sopstvenu mrežu – 1:2.

77' GOL! Lajpcig vodi 2:0!

U trenucima kada je Zvezda pritiskala, sevnula je brza kontra gostiju. Raum je povukao, gurnuo za Opendu, koji je imao 1 na 1 sa Rodićem. Lažnjakom ga je izbacio, a onda pogodio bliži ugao za 2:0!

74' Neverovatni promašaji fudbalera Zvezde

Rezervista Petar Olajinka imao je veliku šansu već u prvom napadu, ali je golman Lajpciga odlično intervenisao. U nastavku je Ndiaje promašio odbitak, iako je bio u ofsajdu.

66' Opao tempo utakmice

Posle paklenog početka drugog dela, tempo je očekivano pao. Jak pljusak je tome umnogome doprineo.

51' Zvezda ponovo preživela veliku šansu

Krenuli su domaći mnogo ofanzivnije, ali mogli da prime i drugi pogodak. Šeško je sa distance šutirao i pogodio stativu, a u nastavku akcije, iz peterca promašio čitavu loptu i verovatno i 2:0 za Lajpcig.

46' Odmah šansa za Ndiajea

Novi napadač Zvezde odmah se našao u velikoj šansi, ali je komplikovao i nije šutirao na vreme. Vratio je do Ivanića čiji je udarac izblokiran.

46' Počelo drugo poluvreme

Barak Bahar napravio je dve izmene na početku drugog poluvremena – u svlačionici su ostali Žan-Filip Kraso i Srđan Mijailović, a u igri su Šerif Ndiaje i Kosta Nedeljković.

45+3' Kraj prvog poluvremena, Zvezda gubi u Beogradu

Golom Ćavija Simonsa Lajpcig vodi protiv Zvezde, čije su igrače navijači izviždali prilikom izlaska sa terena.

45+2' Zvezda ponovo preživela stopostotnu šansu

Sada je veliku priliku promašio kapiten Forsberg. Openda ga je sjajno uposlio, on imao idealnu situaciju u kaznenom prostoru, ali je katastrofalno šutirao.

45' Ludnica u finišu prvog poluvremena

Odmah velika prilika na drugoj strani, još bolju šansu promašio je Bukari, ali je bio u ofsajdu.

44' Glazer spasao Zvezdu

Veliku grešku napravio je Milan Rodić i poklonio loptu Luisu Opendi. Napadač Lajpciga izašao je sam ispred Glazera, ali je izraelski golman sjajno reagovao i spasao crveno-bele.

41' Lajpcig bio blizu drugog gola

Pojačali su gosti pritisak i bili blizu drugog gola. Simons do Opende, ovaj šutira sa 17 metara, Rodić ga blokira i lopta odlazi malo pored leve stative.

40' Još jedan udarac Lajpciga

Konačno neko uzbuđenje i opet pred golom Omrija Glazera. Hajdara je pokušao sa ivice kaznenog, ali je šutirao preko gola.

25' Šeško pokušava dva puta

Benjamin Šeško dva puta u kratkom vremenskom periodu pokušava sa udarcem, ali nije bio precizan.

20' Crveni karton za nekoga sa Zvezdine klupe

Posle sukoba Opende i Đige, isključen je jedan član stručnog štaba Zvezde.

18' Zvezda konačno organizovala dobar napad

Dosta je trebalo crveno-belima da se probude i u 18. minutu su organizovali prvi dobar napad. Lopta je lepo išla, Mirko Ivanić je prosledio na desni bok, odakle je Mijailović oštro centrirao u peterac. Golman gostiju nije dobro reagovao, ali je uspeo da je uhvati pre zahuktalog Ivanića.

Lajpcig slavi gol na stadionu "Rajko Mitić"

8' GOL! Lajpcig vodi 1:0 protiv Zvezde!

Kao i u prvoj utakmici dva tima, ponovo je strelac Ćavi Simons.

Jedan od najboljih mladih igrača u Evropi imao je mnogo vremena i prostora, ušao je sa loptom u kazneni prostor, a onda lepim udarcem iskosa sa desne strane pogodio suprotni ugao za 0:1!

4' Prvi opasan napad Nemaca

Krenuli su igrači Lajpciga sa napadima od prvog minuta i već u četvrtom pripretili. Sa levog boka stigao je centaršut do Opende, on je iz srca kaznenog uhvatio volej, ali je srećom njegov udarac izblokiran.

1' Počela utakmica Zvezde i Lajpciga

Prvi napad pred više od 40.000 ljudi imaju crveno-beli.

Grafički prikaz postava:

Sastavi:

Crvena zvezda (3-4-1-2): Glazer – Điga, Dragović, Rodić – Mijailović, Hvan, Kanga, Lučić – Ivanić – Bukari, Kraso

Lajpcig (4-2-2-2): Blasvih – Henrihs, Lukeba, Simakan, Raum – Hajdara, Šlager – Simons, Forsberg – Openda, Šeško

"Delije" spremne da napune stadion

Šta je Bahar spremio za Lajpcig?

Tim Crvene zvezde biće nešto drugačiji nego pre dve sedmice u Nemačkoj.

Barak Bahar najverovatnije će napraviti nekoliko izmena u startnoj postavi za utakmicu protiv Lajpciga u četvrtom kolu Lige šampiona.

Srpski šampion nastavlja nastup u elitnom takmičenju duelom sa Lajpcigom, koji je na programu od 21 sat na stadionu "Rajko Mitić".

Očekuje se da tribine budu pune, ali i da na "zelenom pravougaoniku" vidimo nešto drugačiji tim crveno-belih.

Najveća promena biće na desnom boku, na koji se vraća i ponajbolji igrač ekipe u dosadašnjem toku Lige šampiona – Osman Bukari. Reprezentativac Gane, koji je postigao dva od četiri gola Zvezde, počeo je sa klupe u Nemačkoj, ali to sada neće biti slučaj.

Bukari ima i jednu asistenciju i jasno je da će morati da zauzme svoje mesto od prvog minuta.

Odmah iza njega mogli bismo da vidimo još jednu promenu, pa da umesto Srđana Mijailovića, koji po vokaciji nije desni bek, utakmicu počne Kosta Nedeljković.

Takođe, izraelski stručnjak želi mnogo agresivnije i probojnije bokove, zbog čega na levoj strani neće biti Stefana Mitrovića, već će početi Vladimir Lučić.

Crveno-beli spremni za važnu utakmicu

Dobrodošli!

Dobrodošli na lajv blog utakmice četvrtog kola Lige šampiona između Crvene zvezde i Lajpciga.