Benfika nemoćna protiv sjajnog Sosijedada, Union Berlin kaznio promašaje Napolija

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su na svom terenu ekipu Benfike sa 3:1 u meču četvrtog kola Lige šampiona. Napoli i Union Berlin odigrali su nerešeno 1:1

Prava fudbalska lekcija očitana je Portugalcima na stadionu "Anoeta" na severu Španije.

Real Sosijedad potvrdio je činjenicu da se nalazi u sjajnoj formi, što su ovog puta uspeli da potvrde i rezultatom.

Baskijski tim je u prvih pola sata meča uspeo da reši pitanje pobednika i osvoji sva tri boda u ovom susretu.

Za 30 minuta, Sosijedad je postigao tri gola, promašio penal i imao jedan poništen gol.

Već u šestom minutu je Munjoz načeo mrežu Benfike, da bi u 11. Ojarzabal povisio na 2:0.

Merinov pogodak u 15. minutu poništen je zbog igranja rukom, ali je već u 21. minutu Barenečea doneo svojim navijačima veliko slavlje.

Mendez je u 29. minutu pogodio stativu sa bele tačke, te se na pauzu za poluvreme otišlo sa tri gola prednosti za domaći tim.

Početkom drugog dela utakmice, Benfika je uspela da postigne pogodak i učini nastavak nešto neizvesnijim.

Rafa Silva je u 49. minutu smanjio na 3:1, ali bilo je to sve od golova na ovom meču.

Sosijedad je sa pobedom došao do 10. boda i prve pozicije na tabeli Grupe D.

Španski tim ima tri više od Intera, koji ima i meč manje, a sedam više od Salcburga.

Benfika još uvek nije osvojila bod, te je ubedljivo poslednja u grupi.

U ranijem terminu igrana je i utakmica između Napolija i Union Berlina.

Iako su Italijani bili većim tokom meča opasniji tim, gosti iz Nemačke zadovoljniji odlaze iz Napulja.

Tim Rudija Garsije je do vođstva došao u 39. minutu golom Politana, te je sa minimalnom prednošću otišao na poluvreme.

Nakon što su propustili nekoliko izglednih prilika na startu drugog poluvremena, domaći su ubrzo bili kažnjeni.

Fofana je u 52. minutu pogodio za izjednačenje i ispostaviće se, bod gostiju.

Napoli je pokušavao da do kraja meča promeni rezultat, ali bezuspešno.

Italijanski tim tako nakon četiri utakmice ima sedam bodova i zauzima drugo mesto na tabeli Grupe C, sa dva boda manje od prvoplasiranog Reala.

Union Berlin osvojio je svoj prvi bod, te na poslednjem mestu zaostaje dva boda za Bragom.