Zvezda skupo platila greške, crveno-beli poraženi u završnici u Barseloni

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju u Barseloni od isotimene ekipe rezultatom 86:81, u meču sedmog kola Evrolige

Nije imala mnogo sreće i koncentracije Crvena zvezda na teškom gostovanju u Barseloni.

Iako su ušli u susret kao autsajderi, crveno-beli su uspeli da pariraju favoritovanom katalonskom timu do poslednjih sekunda.

Ni nakon devet mečeva kao gost u Barseloni, Zvezda nije uspela da dođe do prvog trijumfa protiv ovog velikana.

Barsa je vodila čitavim tokom meča, na momente čak i sa 17 poena, ali je morala da strepi u poslednjem minutu.

Utakmica je imala poprilično čudan ritam. Delovalo je da će Barselona mnogo lakše steći kontrolu nad utakmicom i doći do pobede.

Ipak, Zvezda je uvek imala spremne odgovore.

Poslovično, kad god bi katalonski klub sticao dvocifrenu prednost, odgovor srpskog tima došao bi u vidu bolje odbrane, koja bi donosila nešto lakše poene na drugoj strani.

Rezultatska klackalica na snazi je bila čitavim tokom susreta.

Kada su uspeli da uhvate potpuni priključak i približe se na samo poen zaostatka, košarkašima Zvezde ponestajalo je koncentracije, ali i sreće u završnici.

Propuštali su crveno-beli zlatne šanse da preuzmu vođstvo i potpuno iznenade domaće igrače i publiku.

Falila je Zvezdi i bolja organizacija napada u ključnim momentima, pošto je tri napada u kojima je mogla da dođe do vođstva u poslednja dva minuta, rešavala iznuđenim pokušajima sa distance.

U poslednjem minutu, Barsa je koristila i nervozu igrača Zvezde, odnosno reakcije na neke sudijske odluke, pa su tako pogođenim slobodnim bacanjima nakon tehničkih greški, odbili sve nalete i upisali pobedu.

Luka Mitrović bio je pravi motor Crvene zvezde u ovoj utakmici koju su odlučile nijanse.

Srpski košarkaš meč je završio sa 22 poena, a poenterski su se istakli i Teodosić sa 13, kao i Davidovac sa 12 i Nedović sa 11 poena.

Džabari Parker bio je najbolji strelac Barse sa 20 poena, Ernangomez je ubacio 18, a Veseli 14 poena.

Barsa je stigla do šeste pobede u sedam odigranih utakmica, dok je Zvezda ostvarila peti poraz.

• 10. nov 2023 • 22:29

22:29

Kraj meča, Barselona je pobedila Zvezdu

Katalonci se bolje snalaze u neizvesnoj završnici i do pobede dolaze rezultatom 86:81.

• 22:10

38' - Zvezda ne koristi zlatne šanse

Tri napada crveno-beli nisu uspeli da pretvore u poene i tako preotmu vođstvo od Barselone.

Redom su mašili Nedović, Nejpir i Bolomboj, pa tako katalonski klub u poslednja dva minuta ulazi sa tri poena prednosti.

• 21:58

35' - Borba živaca, Barsa u vođstvu

Kako se približava finiš meča, svaki potez biće "pod lupom".

Zakucavanjem Veselog, Barsa stiče prednost od četiri poena. Ponovo je Zvezda propustila šansu da stigne do preokreta i vođstva.

Do kraja meča ostalo je još pet minuta...

• 21:48

Kraj treće četvrtine: Barselona - Crvena zvezda 65:62

Imala je Crvena zvezda napad za vođstvo u finišu treće deonice, ali je Teodosić požurio i izgubio loptu.

Usledila je kazna u vidu poena Parkera, pa Barselona u poslednju četvrtinu ulazi sa tri poena prednosti.

Očekuje nas neizvesna završnica u Barseloni.

• 21:45

27' - Nastavlja se "klackalica", ponovo Zvezda uhvatila priključak

Kad god bi se Barsa odvojila na dvocifrenu razliku, Zvezda bi zaigrala bolju odbranu.

Trend rezultatske "klackalice" nastavio se i u trećoj četvrtini.

"Blaugrana" je imala 10 razlike, ali su usledili poeni Tobija i Ilića, pa crveno-beli ponovo smanjuju deficit na četiri razlike.

• 21:31

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

• 21:20

Poluvreme: Barselona - Crvena zvezda 47:43

Još jednom je Zvezda "ustala iz mrtvih" i uspela potpuno da šokira domaći tim, te smanji zaostatak na samo četiri poena.

Mitrović sa 11 i Nedović sa osam poena, najefikasniji su u redovima srpskog tima.

Kod Barselone se ističu Ernangomez sa 15 i Parker sa devet poena.

• 20:54

13' - Barsa lako stiče novu osetnu prednost

Poslovnično svaki put kada Crvena zvezda krene da igra nešto slabije, brzo bude kažnjena.

Barselona poenima Parkera stiče dvocifrenu prednost - 30:20.

• 20:48

Kraj prve četvrtine: Barselona - Crvena zvezda 21:18

Konstantno je Barselona bila u vođstvu u prvoj deonici, ali je Zvezda u finišu, na krilima Miloša Teodosića, uspela da uhvati priključak i smanji razliku na samo tri poena.

• 20:37

5' - Bolji početak Barselone

Katalonski tim bolje je otvorio meč, te nakon pet minuta ima prednost 13:6.