Zvezda skupo platila greške, crveno-beli poraženi u završnici u Barseloni

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju u Barseloni od isotimene ekipe rezultatom 86:81, u meču sedmog kola Evrolige

Nije imala mnogo sreće i koncentracije Crvena zvezda na teškom gostovanju u Barseloni.

Iako su ušli u susret kao autsajderi, crveno-beli su uspeli da pariraju favoritovanom katalonskom timu do poslednjih sekunda.

Ni nakon devet mečeva kao gost u Barseloni, Zvezda nije uspela da dođe do prvog trijumfa protiv ovog velikana.

Barsa je vodila čitavim tokom meča, na momente čak i sa 17 poena, ali je morala da strepi u poslednjem minutu.

Utakmica je imala poprilično čudan ritam. Delovalo je da će Barselona mnogo lakše steći kontrolu nad utakmicom i doći do pobede.

Ipak, Zvezda je uvek imala spremne odgovore.

Poslovično, kad god bi katalonski klub sticao dvocifrenu prednost, odgovor srpskog tima došao bi u vidu bolje odbrane, koja bi donosila nešto lakše poene na drugoj strani.

Rezultatska klackalica na snazi je bila čitavim tokom susreta.

Kada su uspeli da uhvate potpuni priključak i približe se na samo poen zaostatka, košarkašima Zvezde ponestajalo je koncentracije, ali i sreće u završnici.

Propuštali su crveno-beli zlatne šanse da preuzmu vođstvo i potpuno iznenade domaće igrače i publiku.

Falila je Zvezdi i bolja organizacija napada u ključnim momentima, pošto je tri napada u kojima je mogla da dođe do vođstva u poslednja dva minuta, rešavala iznuđenim pokušajima sa distance.

U poslednjem minutu, Barsa je koristila i nervozu igrača Zvezde, odnosno reakcije na neke sudijske odluke, pa su tako pogođenim slobodnim bacanjima nakon tehničkih greški, odbili sve nalete i upisali pobedu.

Luka Mitrović bio je pravi motor Crvene zvezde u ovoj utakmici koju su odlučile nijanse.

Srpski košarkaš meč je završio sa 22 poena, a poenterski su se istakli i Teodosić sa 13, kao i Davidovac sa 12 i Nedović sa 11 poena.

Džabari Parker bio je najbolji strelac Barse sa 20 poena, Ernangomez je ubacio 18, a Veseli 14 poena.

Barsa je stigla do šeste pobede u sedam odigranih utakmica, dok je Zvezda ostvarila peti poraz.

10. nov 2023 • 22:29

Kraj meča, Barselona je pobedila Zvezdu

Katalonci se bolje snalaze u neizvesnoj završnici i do pobede dolaze rezultatom 86:81.

38' - Zvezda ne koristi zlatne šanse

Tri napada crveno-beli nisu uspeli da pretvore u poene i tako preotmu vođstvo od Barselone.

Redom su mašili Nedović, Nejpir i Bolomboj, pa tako katalonski klub u poslednja dva minuta ulazi sa tri poena prednosti.

35' - Borba živaca, Barsa u vođstvu

Kako se približava finiš meča, svaki potez biće "pod lupom".

Zakucavanjem Veselog, Barsa stiče prednost od četiri poena. Ponovo je Zvezda propustila šansu da stigne do preokreta i vođstva.

Do kraja meča ostalo je još pet minuta...

Kraj treće četvrtine: Barselona - Crvena zvezda 65:62

Imala je Crvena zvezda napad za vođstvo u finišu treće deonice, ali je Teodosić požurio i izgubio loptu.

Usledila je kazna u vidu poena Parkera, pa Barselona u poslednju četvrtinu ulazi sa tri poena prednosti.

Očekuje nas neizvesna završnica u Barseloni.

27' - Nastavlja se "klackalica", ponovo Zvezda uhvatila priključak

Kad god bi se Barsa odvojila na dvocifrenu razliku, Zvezda bi zaigrala bolju odbranu.

Trend rezultatske "klackalice" nastavio se i u trećoj četvrtini.

"Blaugrana" je imala 10 razlike, ali su usledili poeni Tobija i Ilića, pa crveno-beli ponovo smanjuju deficit na četiri razlike.

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

Poluvreme: Barselona - Crvena zvezda 47:43

Još jednom je Zvezda "ustala iz mrtvih" i uspela potpuno da šokira domaći tim, te smanji zaostatak na samo četiri poena.

Mitrović sa 11 i Nedović sa osam poena, najefikasniji su u redovima srpskog tima.

Kod Barselone se ističu Ernangomez sa 15 i Parker sa devet poena.

13' - Barsa lako stiče novu osetnu prednost

Poslovnično svaki put kada Crvena zvezda krene da igra nešto slabije, brzo bude kažnjena.

Barselona poenima Parkera stiče dvocifrenu prednost - 30:20.

Kraj prve četvrtine: Barselona - Crvena zvezda 21:18

Konstantno je Barselona bila u vođstvu u prvoj deonici, ali je Zvezda u finišu, na krilima Miloša Teodosića, uspela da uhvati priključak i smanji razliku na samo tri poena.

5' - Bolji početak Barselone

Katalonski tim bolje je otvorio meč, te nakon pet minuta ima prednost 13:6.

1' - Počeo je meč

Prvi posed imaju košarkaši Crvene zvezde...

Sve je spremno za početak

Srpski tim sa velikim kadrovskim problemima

Crvena zvezda u Barseloni neće moći da računa na Adama Hangu, Marka Simonovića i Branka Lazića.

Trojica igrača ostali su u Beogradu, jer zbog povrede ne mogu da pomognu svojim saigračima u ovom meču.

Sferopulos o teškom gostovanju

"Sa Lazićem je i dalje dan po dan - bolje se oseća, ali ne i dovoljno da počne da trenira. Isto je sa Hangom i njegovim kolenom. Simonović se oseća bolje, ali odlučili smo da ostane, jer članak nije još na 100 odsto, pa ne želimo da se situacija pogorša, ali spremniji je za igru od prve dvojice", rekao je Sferopulos.

"Igramo protiv jako dobrog protivnika, koji do sada u Evroligi ima samo jedan poraz. Znam da imaju dobar tim i dobre rezultate za sada, ali očekujem da ćemo se boriti. Ključ je da kontrolišemo ritam utakmice i da kontrolišemo skok, jer na taj način možemo da imamo naš stil igre, a to je veoma dobro", naveo je trener Crvene zvezde.

Dve različite priče na početku sezone

Barselona je na sjajan način započela novu sezonu u Evroligi.

Katalonski klub ima skor 5-1 i važi za jedan od najboljih ekipa u elitnom takmičenju.

Sa druge strane, Crvena zvezda ima dve pobede i četiri poraza i već je odradila smenu trenera.

Ipak, pobedom nad ekipom Bajerna u prošlom kolu, crveno-beli su nagovestili bolje partije.