Minimalac Junajteda, Arsenal lako sa Barnlijem

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Luton sa 1:0 u utakmici 12. kola Premijer lige
Minimalac Junajteda, Arsenal lako sa BarnlijemGetty © Alex Livesey

Nakon šokantnog poraza od Kopenhagena u Ligi šampiona, Mančester junajted je došao do trijumfa koji će (donekle) umiriti navijače.

"Đavoli" su upisali nove bodove u Premijer ligi, pobedom nad Lutonom.

Gol vredan tri boda postigao je Viktor Lindelof u 59. minutu meča.

Junajted je šesti sa 21 bodom, dok je Luton 17. sa šest.

Everton je u gostima pobedio Kristal Palas sa 3:2.

Gosti su u prvom minutu došli do prednosti preko Mikolenka, ali je Palas izjednačio već u petom minutu, pošto je Eze sigurno izveo penal.

Dukure je u 49. minutu doneo Evertonu novu prednost, ali je domaćin ponovo uzvratio - Eduar je zatresao mrežu u 73.

Ipak, da bodovi odu u Liverpul pobedinuo se Idrisa Gej u 86. minutu utakmice.

Ekipa iz Londona je na 12. poziciji sa 15 bodova, dok je Everton dva mesta niže sa 14.

Arsenal je lako došao do novih bodova, pošto je na svom terenu savladao Barnli sa 3:1.

Trosar je u nadoknadi prvog dela igre doneo domaćinu prednost, ali je izjednačio Braunhil u 53. minutu.

Radost gostiju nije bila dugog veka, pošto je Saliba doneo novo vođstvo "tobdžijama" u 57. minutu, a Zinčenko je u 74. postavio konačan rezultat.

Arsenal je preskočio Totenhem na tabeli - sada su drugi sa 27 bodova, dok je Barnli pretposlednji sa svega četiri osvojena boda.

U prvom današnjem meču Totenhem je poražen od Vulverhemptona sa 2:1.

U poslednjem današnjem meču, Bornmut je na svom terenu pobedio Njukasl sa 2:0.

Oba gola postigao je Dominik Solanke, u 60. i 73. minutu.

Njukasl je sedmi sa 20 bodova, dok je Bornmut osvojio deveti bod i nalazi se na 17. mestu.