Sosijedad u nadoknadi do nove pobede, Đirona čuva lidersko mesto

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su na gostovanju ekipu Almerije sa 3:1 u meču 13. kola La Lige
Sosijedad u nadoknadi do nove pobede, Đirona čuva lidersko mestoGetty © Juan Manuel Serrano Arce

Baskijci nastavljaju da igraju fantastičan fudbal i da beleže odlične rezultate.

Pored trijumfa u Ligi šampiona, došli su na red i pobede u domaćem prvenstvu.

Real Sosijedad je ovoga puta u neizvesnoj završnici savladao ekipu Almerije na gostujućem terenu.

Mreže su mirovale do 62. minuta, kada je Ojarzabal pogodio na asistenciju Elustonda.

U 76. minutu je usledilo izjednačenje, koje je doneo Aribas.

Delovalo je da će tim iz San Sebastijana ponovo ostati bez celog plena iako su bolji tim (kao u slučaju sa Barselonom).

Ipak, gostujući tim je golovima u nadoknadi vremena došao do pobede.

Fernandez je pogodio sa bele tačke u 91. minutu, da bi potom Zubimendi u 95. postavio konačnih 1:3.

Sosijedad je upisao 22. bod i izbio na šesto mesto na tabeli La Lige.

Almerija je ostala poslednjeplasirana sa samo tri boda.

Pobedu u 13. kolo ostvarili su i fudbaleri Đirone.

Katalonci su zadržali prvo mesto na tabeli, pošto su savladali ekipu Raja Valjekana u gostima.

Peti minut se igrao kada je Rajo poveo golom Garsije, a Đirona je izjednačila preko Dovbika u 42.

Savio je u 65. doneo preokret i postavio konačnih 1:2.

Tim koji sa klupe predvodi trener Mičel, došao je do 34. boda, čime na vrhu tabele La Lige ima pet više od Real Madrida, uz meč više.

Rajo je ostao na 18 bodova i 10. mestu na tabeli.