Crveno-beli pričaju na terenu - Zvezda osvojila Zadar

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u gostima Zadar sa 81:74 u utakmici sedmog kola ABA lige

Meč u Hrvatskoj je imao ružnu uvertiru, pošto su na ulicama Zadra napadnuti novinari i delegacija Crvene zvezde.

Zvezda je želela da se meč odigra pred praznim tribinama, a košarkaški klub Zadar je odbio takav zahtev, ali je oštro osudio "čin huliganizma".

Hrvatska policija je brzo reagovala i privela dve osobe.

Prvi čovek beogradskih crveno-belih, Nebojša Čović, pozvao je menadžment ABA lige na odgovornost za sve potencijalne incidente tokom meča.

Srećom, njih nije bilo, pa je utakmica odigrana u, koliko je to moguće, sportskoj atmosferi - uz uvrede sa tribina i veliki broj pripadnika policije.

Navijači Zadra su se ipak potrudili da ne bude sve, barem u hali, na nivou, pošto su na tribinama istakli zastavu NDH.

Kada je reč o dešavanjima na parketu, domaćin se dobro držao u prvoj četvrtini, koju je dobio sa 24:23, ali je Zvezda, posle uvodnih deset minuta igre, preuzela konce u svoje ruke i kontrolisala meč do kraja.

Na poluvremenu su gosti imali dva poena prednosti - 45:43, a u trećoj su potpuno slomili protivnika (25:11).

Zadar je zaigrao agresivnije u poslednjoj četvrtini, uspeo da smanji zaostatak i unese dozu neizvesnosti, ali je Zvezda došla do nedostižne prednosti, pa se pobeda nijednog trenutka nije dovela u pitanje.

Gedraitis je bio najefikasniji na terenu sa 19 poena, Jago dos Santos je dodao 12, a Luka Mitrović i Majk Tobi po osam.

U poraženom timu, Luka Božić je ubacio 18 poena (uz deset skokova), a Drežnjak i Lakić su dodali po 12.