Fudbaleri Barselone pobedili su ekipu Alavesa rezultatom 2:1 (0:1) u meču 13. kola španske La Lige
Barsa opet nervirala navijače - primila gol u 18. sekundi, pa Levandovski doneo preokretGetty © David Ramos

Alaves je u Barseloni poveo već u 18. sekundi, kada je mrežu zatresao Samu Omorodion.

Ovo je bio drugi najraniji postignuti gol u istoriji španskog prvenstva.

Fudbaleri Barselone su u drugom delu igre, ipak, stigli do preokreta i slavili sa 2:1 golovima Roberta Levandovskog u 53. i 77. minutu iz penala.

Barselona je treća na tabeli sa 30 bodova, a u narednom kolu gostovaće Rajo Valjekanu.

Alaves je 14. sa 12 bodova, a u narednom kolu dočekaće Granadu.

U gradskom derbiju, Sevilja i Betis su odigrali nerešeno 1:1.

Betis je prvi došao do gola - Hektor Beljerin je zatresao mrežu u 15. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Ipak, pogodak Ajozea Pereza u 72. minutu je bio regularan, ali je Sevilja izjednačila sedam minuta kasnije, golom Ivana Rakitića.

Betis je sedmi sa 21 bodom, dok Sevilja ima 12 i nalazi se na 13. mestu.

U poslednjem današnjem meču, Atletiko je sa 3:1 pobedio ekipu Viljareala.

Gosti su došli do prednosti preko Morena u 20. minutu, a izjednačio je Vitsel u nadoknadi prvog dela igre.

Antoan Grizman je doneo preokret u 80. minutu, a pet minuta kasnije u strelce se upisao i Lino.

Atletiko je četvrti sa 28 bodova, dok je Viljareal na 14. mestu sa 12.