Teodosić plesao, "Arena" ponovo progutala Fenerbahče

Crveno-beli odigrali su najbolju utakmicu od početka sezone i pregazili turskog velikana
Teodosić plesao, "Arena" ponovo progutala Fenerbahče© FOTO TANJUG/ SAVA RADOVANOVIĆ/ bg

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali ekipu Fenerbahčea rezultatom 87:56 u utakmici osmog kola Evrolige.

Crveno-beli su zabeležili treći trijumf u elitnom takmičenju, imaju i pet poraza, dok su izabranici Dimitrisa Itudisa doživeli treći neuspeh, a drugi u nekoliko dana u "Štark areni", pošto su u prošlom kolu poraženi od Partizana.

Od prvog napada se videlo da će ovo biti Zvezdina utakmica – Giedraitis je otvorio meč poenima, a onda su u "juriš" krenuli i ostali momci u crveno-belom dresu.

Sa tri uzastopna zakucavanja Džoel Bolomboj i Luka Mitrović "zapalili" su publiku u "Areni" koja je progutala žuto-plave.

Sredinom prve četvrtine "upalio se" Jago dos Santos, koji je namestio ruku, a po ulasku u igru, Miloš Teodosić je počeo karakterističan ples samo njemu svojstven.

Legendarni srpski reprezentativac je prvih deset minuta igre zatvorio trojkom, nastavio i u drugoj i njih dvojica su u prvom poluvremenu postigli po tri. Vrlo brzo su izabranici Janisa Sferopulosa stigli do dvocifrenog viška i potpuno nadoknadili odsustvo Šabaza Nejpira, koji je slomio nos na početku susreta.

Sve je funkcionisalo u igri srpskog kluba, koji je na petenaestominutnu pauzu otišao sa +18.

Očekivano, u nastavku je usledio nalet Fenera, koji se približio, ali su onda na scenu ponovo stupili Mitrović i Bolomboj. Odbili su ga, pre nego što je palicu preuzeo Teodosić i magičnim potezima vratio 20 razlike.

Do kraja susreta rutinski su Zvezdini igrači sačuvali prednost, ali će biti zabrinuti zbog povrede Dos Santosa, koji je prilikom jednog prodora nezgodno doskočio.

On je bio odličan sa 11 poena i po četiri skoka i asistencije i sjajno je pomogao fenomenalnom Teodosiću. Miloš je duel završio sa 18 poena (4/5 trojke), Bolomboj je dodao 14, dva više od Nemanje Nedovića, koji je imao četiri uhvaćene lopte i pet uspešnih dodavanja.

Na drugoj strani, činjenica da je Najdžel Hejs bio jedini dvocifreni u redovima Fenera sa 12 poena pokazuje koliko je srpski tim odigrao dobru odbranu.

Zvezdu već prekosutra očekuje novi izazov u Evroligi, pošto će putovati na gostovanje u Pirej kod Olimpijakosa.

Fenerbahče ostaje u Beogradu, gde će u hali "Aleksandar Nikolić" igrati protiv Makabija iz Tel Aviva.

• 14. nov 2023 • 22:34

22:34

40' Kraj utakmice! Zvezda pregazila Fenerbahče

Crveno-beli odigrali najbolju utakmicu u sezoni i pobedili rezultatom 87:56!

• 22:27

37' Crveno-beli na +30!

Sada je Nedović u seriji – trojka, pa "flouter" za 78:48.

• 22:23

35' Zvezda "izrešetela" Fenerbahče

Čak 11 trojki je pogodila Zvezda, sada su precizni bili Davidovac i Lazarević za 73:46.

• 22:18

32' Tobiiii

Prvi poeni slovenačkog centra i odmah trojka, Zvezdina prednost raste.

• 22:17

31' Brzi Nedović otvara poslednju deonicu

Prvi napad i odmah kontra koju je istrčao Nedović i pogodio za 62:40.

• 22:13

Kraj treće četvrtine: Crvena zvezda – Fenerbahče 60:40
  • 22:08

28' Rafalna paljba Miloša Teodosića

Nova, četvrta trojka Miloša Teodosića. Ima Teo 16 poena, a Zvezda je opet blizu +20.

• 22:04

26' Mitrović i Bolomboj čuvaju Zvezduz

Približio se malo Fenerbahče, ali su onda na scenu stupili Mitrović i Bolomboj. Prvo je Luka divnim driblingom izbacio čuvara i poentirao, a u sledećem napadu korpulentni centar prikucao jednu loptu za 53:38.

• 21:59

23' Zvezda sjajna u odbrani, Fenerbahče u naletu

Ne popuštaju Sferopulosovi igrači ni posle pauze, sjajno igraju u odbrani i ne dozvoljavaju rivalu da se približi. Tek posle trojke Hejsa Fener se približio na 49:34.

• 21:53

21' Nastavljena utakmica u "Areni"

Počela je treća četvrtina izgubljenom loptom Zvezde.