Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da makar ostane neporažena na gostovanju u Luvenu
Srbija izgubila pred meč godine: Belgiji dovoljno 60 sekundi, Đuričić će sanjati prečku i stativu© Tanjug/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

Fudbalska reprezentacija Srbije zabeležila je poraz 1:0 u prijateljskoj utakmici protiv Belgije, pošto su "orlovi" na samom početku meča primili pogodak.

Strelac jedinog gola bio je Janik Karasko posle samo 61 sekunde igre, čime je iskoristio grešku odbrane Srbije.

Ekipa Dragana Stojkovića Piksija igrala je u "prošaranom" sastavu, pošto je u nedelju očekuje utakmica protiv Bugarske u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Ipak, i pored toga, vredi istaći da u najvećem delu meča Srbija nije bila na pravom nivou. Stanje se malo poboljšalo u nastavku kada su na teren kročili Aleksandar Mitrović, Dušan Tadić i Filip Kostić, ali izjdnačenja nije bilo.

Najveći razlog za to je nedostatak sreće u završnicama Filipa Đuričića koji je u finišu prvog poluvremena pogodio stativu, a u 89. minutu i prečku gola Belgije.

Srbija se sada okreće daleko važnijem meču, pošto će joj u nedelju u Leskovcu biti dovoljan i bod protiv Bugarske da se posle 24 godine plasira na Evropsko prvenstvo.

• 15. nov 2023 • 22:35

22:35

Kraj utakmice - pobeda Belgije 1:0

"Orlovi" su izgubili u Luvenu od domaće Belgije posle pogotka Janika Karaska na početku drugog minuta susreta.

Sada Srbiju čeka poslednji kvalifikacioni meč za plasman na Evropsko prvenstvo, u nedelju protiv Bugarske u Leskovcu.

• 22:30

89' - Prečka Đuričića!

Imala je Srbija onu stativu u prvom poluvremenu preko Đuričića, a sada i prečku iz vrlo izgledne situacije!

Posle centaršuta sa leve strane, Đuričić je uklizao na petercu i lopta pogađa prečku, a potom se od igrača Belgije odbija u korner!

• 22:17

74' - Lukić pokušava

Probio je Andrija Živković po desnom boku, ušao je unutra i odigrao pas za Sašu Lukića koji otvorenim stopalom šutira sa distance.

Ipak, lopta se odbija od jednog igrača Belgije u korner. Možda je to mogao i da bude opasan udarac...

• 22:09

67' - Stižu Mitrović i Tadić

Još tri izmene u sastavu Srbije - na terenu su kapiten Dušan Tadić i Aleksandar Mitrović, kao i Nikola Milenković.

Iz igre su izašli Samardžić, Vlahović i Gudelj.

• 22:00

58' - Srbija se muči

Skoro 15 minuta igre u nastavku, a ništa konkretno nismo videli, naročito ne od "orlova". Ne uspeva Stojkovićeva ekipa da stvori neku šansu, a ni na sredini terena ne može da uspostavi kontrolu.

• 21:47

Počelo je drugo poluvreme - dve promene u Srbiji

U nastavku meča će Filip Kostić igrati po levom boku umesto Filipa Mladenovića, dok je Saša Lukić na sredini terena umesto Marka Grujića.

Menjao je i Tedesko pa su sada na terenu Lukebakio, Faes i Vranks umesto Bakajoka, Teatea i Mangale.

• 21:30

Kraj prvog poluvremena - Belgija vodi 1:0

Nije dobro Srbija počela - "orlovi" su primili gol već posle jednog punog minuta igre. Od tada je Belgija imala još dve-tri vrlo opasne šanse, dok je Srbija uspela samo jednom da bude blizu pogotka kada je Đuričić pogodio stativu.

Moraće Piksijev tim bolje u nastavku...

• 21:27

43' - Opet Openda preti Srbiji

Ponovo duga lopta u prostor šteti Srbiji koja ne uspeva da se odbrani - Openda uspeva da pobegne defanzivcima i još jednom je opasno zapretio udarcem, ali Rajković odbija loptu u korner.

• 21:17

31' - Stativa Đuričića!

Srbija je imala napad neko vreme, kružila je oko šesnaesterca Belgije, potom je Đuričić primio loptu na 16 metara, i odmah iz okreta je šutirao levom nogom.

Ipak, taj udarac završava na levoj stativi gola Belgije i rezultat ostaje 1:0.

• 21:11

27' - Nova šansa za Belgiju

Openda je bio u šansi, dobio je kvalitetnu loptu iz dubine i svojom brzinom se izborio za prostor iskosa sa leve strane, ali ovog puta Rajković odlično reaguje i sprečava drugi gol Belgijanaca.