Partizan pao u Minhenu - Kaboklo vukao, ali Bajern slavio nakon preokreta

Košarkaši Partizana poraženi su u Minhenu od ekipe Bajerna rezultatom 94:85 u meču osmog kola Evrolige

Ne može Partizan bez neizvesnih završnica u Evroligi ove sezone, a tako je bilo i na gostovanju u Minhenu.

Iako je u nekoliko navrata vodio dvocifrenom prednošću, Partizan je na kraju poražen od ekipe Bajerna.

Srpski tim je bolje otvorio meč, pošto je uz pomoć sjajne podrške sa tribina "BVM" dvorane u Nemačkoj, stigao do prednosti.

Konstantno je tim Željka Obradovića bio u prednosti i u prvih deset minuta odigrao možda i napadački najbolju četvrtinu ove sezone.

Ubacili su crno-beli 32 poena, a primili 25 i delovalo je da sve ide po planu i da gosti iz Beograda drže konce meča u svojim rukama.

Ipak, usledio je veliki pad na obe strane terena.

Mučio se Partizan da dođe do poena na jednoj, a dozvolio Bajernu da se razigra i pronađe pravi ritam na drugoj strani.

Bavarci su ušli u seriju i napravili preokret, pošto su na poluvreme odneli prednost od tri poena - 53:51.

Ofanzivno mučenje crno-belih nastavilo se i u trećoj deonici, što je Bajern znao da kazni i poveća razliku u svoju korist na dvocifren broj.

Poslednja četvrtina donela je pravi revolveraški obračun, pošto su obe ekipe pogađale sa distance.

Bruno Kaboklo, novo pojačanje Partizana, u svom debiju u Evroligi pokazao se u najboljem svetlu.

Brazilski centar uveo se u ritam zakucavanjem i poenima sa linije za slobodna bacanja, da bi potom pogodio tri vezane trojke.

Ipak, uprkos poenima Kabokla, nedostajao je doprinos ostatka ekipe.

Bajern je bio koncentrisanija i kvalitetnija ekipa u završnici meča, pa su na kraju i došli do, za njih, bitne pobede.

Kaboklo je sa 19 poena predvodio strelce srpskog tima, dok je drugi najbolji strelac bio Naneli sa 14. Ledej je ubacio 12 poena, a po deset su postigli Dozir i Trifunović.

Bajern su do trijumfa vodili Edvards sa 21 i Francisko sa 17 poena.

Srpski tim sada je na učinku od tri pobede i pet poraza u novoj sezoni u elitnom takmičenju.

Bajern je prekinuo niz od četiri poraza i takođe došao do skora 3-5.

15. nov 2023 • 22:35

Kraj meča: Bajern je savladao Partizan

Bavarci su bili koncentrisaniji i kvalitetniji u neizvesnoj završnici, te stigli do pobede rezultatom 94:85.

36' - Kaboklo vuče Partizan

Iako su Edvards i Francisko pogađali na jednoj strani, čak tri trojke vezao je centar Partizana Kaboklo, čime crno-beli smanjuju razliku na 82:78.

33' - Bajern održava prednost

Uspeo je Partizan da smanji deficit na jednocifren broj, ali Bajern za sada održava prednost koja varira između pet i sedam poena.

Kraj treće četvrtine: Bajern - Partizan 70:63

Jednu od najlošijih četvrtina, barem ofanzivno, odigrao je Partizan u trećoj deonici meča u Minhenu.

To je rezultovalo preokretu domaćina, koji u poslednju četvrtinu ulazi sa sedam poena prednosti.

27' - Bajern stiče dvocifrenu prednost

Na krilima Edvardsa i Ibake, Bajern stiče najvećih 10 poena prednosti na meču - 63:53.

Tim Željka Obradovića postigla je tek dva poena u trećoj četvrtini za sada, a u pitanju su bili poeni sa slobodnih bacanja.

23' - "Prazan hod" Partizana

Muče se crno-beli u napadu, što govori i podatak da nakon tri minuta u trećoj deonici, nije postigao poene.

Nije ni Bajernov napad idealan, ali Nemci uspevaju da periodično pogađaju, pa vode sa 56:51 u trećoj četvrtini.

Poluvreme: Bajern - Partizan 53:51

Iako je u nekoliko navrata imao dvocifrenu prednost, Partizan na pauzu za poluvreme ide sa zaostatkom od dva poena.

Trifunović je sa 10 poena najefikasniji u srpskom timu, sledi Kaminski sa devet i Ledej sa osam poena.

U redovima Bajerna ističu se Edvards sa 13, te Buker i Francisko sa po sedam poena.

27' - Bajern prvi put vodi

Veliki preokret napravili su Bavarci, koji stižu do prvog vođstva na meču - 42:41.

24' - Serija domaćina 6:0

Bajern uspeva da dođe do bolje igre na obe strane parketa, te serijom 6:0, smanjuje prednost Partizana na četiri poena - 34:38.

22' - Poeni Kabokla, Partizan ima dvocifrenu prednost

Poenima svog novog pojačanja sa linije za slobodna bacanja, srpski tim stiže do dvocifrene prednosti - 35:25.

Kraj prve četvrtine: Bajern - Partizan 25:32

Možda i najbolja napadačka četvrtina crno-belih ove sezone.

Partizan je konstantno bio u vođsvu i diktirao tempo, a nakon 10 minuta košarke ima sedam poena prednosti.

5' - Partizan bolje otvorio meč

Crno-beli su agresivnije ušli u susret, te tako stigli do prednosti od četiri poena - 19:15, koliko iznosi na polovini prve deonice.

1' - Počeo je meč

Prvi napada na meču imao je Bajern, ali je srpski klub odmah uspeo da ukrade loptu rivalu...

Partizan sa odličnom podrškom na gostovanju

Iako će igrati utakmicu kao gost, Partizan će još jednom u Evroligi imati odličnu podršku.

Prema prvim izveštajima, dosta navijača srpske ekipe nalazi se u "BMV" dvorani u Minhenu.

Domaća ekipa izadala je saopštenje u kojem je navela da je hala potpuno rasprodata.

Laso o Partizanu

Pablo Laso, trener Bajerna, istakao je da želi pobedu protiv "agresivnog Partizana".

"Znali smo da nas očekuje težak novembar, sa mnogo gostovanja i dva puta pred beogradskim navijačima koji prave dobru atmosferu u 'Areni', ali za nas je i dalje značajna prednost što imamo poznato okruženje. Ako budemo bolje skakali na oba koša i manje gubili loptu, to bi nam pomoglo. Partizan ima agresivan tim, ali za naš proces je važno da kroz pobede stičemo samopouzdanje", istakao je Laso.

Obradović o Bajernu

"Znamo ih dobro, napravili smo skauting. Igraju na sličan način kao Fenerbahče sa dosta šuteva za tri poena, i najbolji su kada se priča o skoku u napadu. To su stvari koje su bitne da zaustavimo - i šut za tri poena i ofanzivni skok", rekao je Obradović.

Ekipe u različitim formama

Partizan u meč sa timom iz Minhena ulazi nakon pobede nad Fenerbahčeom.

Crno-beli nakon sedam kola imaju skor od tri pobede i četiri poraza.

Sa druge strane, Nemci se nalaze u veoma lošoj formi, pošto su vezali četiri utakmice bez trijumfa.

Bajern ima dve pobede i pet poraza u dosadašnjem toku sezone u Evroligi.