Zvezda nije uspela da napravi preokret, Olimpijakos slavio u Pireju

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju u Pireju od ekipe Olimpijakosa sa 88:83 u meču devetog kola Evrolige

Srpski tim poražen je u "bratskom" derbiju u elitnom evropskom takmičenju.

Olimpijakos je do pobede došao zahvaljujući tome što je u drugom poluvremenu uspeo da potpuno preuzme inicijativu i bude bolja ekipa.

Zvezda je odlično otvorila meč, bila raspucana sa svih pozicija, pa je uspela da dođe do prednosti.

Početkom druge četvrtine, beogradski crveno-beli imali su sedam poena prednosti i delovalo je da imaju kontrolu nad protivnikom i rezultatom.

Olimpijakos je uspeo da napravi preokret i na poluvreme odnese minimalnu prednost – 45:44.

Treća deonica verovatno je koštala Crvenu zvezdu pobede u ovoj utakmici.

Potpuno su stali napad i kreacija srpskog tima, koji je minutima bio bez poena.

Zvezda se mučila da dođe do poena, što je Olimpijakos znao da kazni.

Malo po malo, preko nezaustavljivog centra Fala, pirejski klub povećavao je razliku.

Treću deonicu Grci su osvojili sa 19:9, čime su stekli dvocifrenu prednost.

Imao je Olimpijakos i 15 razlike, nakon trojki Kenana i Papanikolaua početkom poslednje četvrtine.

Uprkos takvom razvoju u poslednjoj četvrtini, Zvezda se nije predavala.

Izabranici Janisa Sferopulosa su rešili da do kraja susreta urade sve što je u njihovoj moći, kako bi izborili neizvesnu završnicu.

U tome su i uspeli, pošto su napravili seriju 9:0 i uhvatili potpuni priključak.

Uspela je Zvezda da smanji deficit na četiri poena u korist Olimpijakosa, ali ponovo je nedostajalo koncentracije, sreće i umeća u samoj završnici.

Domaćin je uspeo da pogodi slobodna bacanja i odbrani prednost, pa tako dođe do pobede u dvorani "Mira i prijateljstva".

Peters je sa 28 poena predvodio strelce pobednikog tima, a pomoć je imao u Kenanu koji je ubacio 15 i Fala koji je meč završio sa 14 poena.

U redovima Crvene zvezde istakli su se Nedović sa 26 i Teodosić sa 15 poena.

Grčki tim upisao je peti trijumf u devet mečeva u Evroligi, dok je Zvezda ostala na tri pobede, a poražena je šesti put.

16. nov 2023 • 22:16

Kraj meča: Olimpijakos je savladao Crvenu zvezdu

Odbio je grčki tim nalet gostiju iz Beograda, te tako stigao do pobede rezultatom 88:83.

38' - Zvezda serijom 9:0 hvata priključak

Iako je delovalo da će Olimpijakos privesti meč kraju bez većih problema, Crvena zvezda pronalazi energiju i pravi seriju 9:0.

Prednost grčke ekipe smanjena je sa 15, na samo pet poena.

35' - Olimpijakos održava dvocifreno vođstvo

Uspela je Zvezda na kratko da smanji razliku na sedam poena, ali ubrzo je usledila serija 8:0 domaćih, koji sada imaju najveću prednost u iznosu od 15 poena - 78:63.

Kraj treće četvrtine: Olimpijakos - Crvena zvezda 64:53

Grčki tim treću deonicu dobio je rezutlatom 19:9, što im je u velikoj meri pomoglo da dođu do najveće prednosti na meču.

Olimpijakos u poslednju četvrtinu ulazi sa 11 poena prednosti.

25' - Zvezda dugo bez koša

Tvrđe se igra u drugom poluvremenu za sada. Zvezda ima ponovo kreativne probleme, pošto već nekoliko napada ne uspeva da pretvori u poene.

Olimpijakos to koristi i delimično povećava vođstvo - 50:46.

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

Poluvreme: Olimpijakos - Crvena zvezda 45:44

Iako je veći deo u prvih 20 minuta košarke, prednost bila na strani Crvene zvezde, grčki tim je taj koji na pauzu za poluvreme odnosi minimalnu prednost.

Fal i Peters sa po 12 poena predvode strelce Olimpijakosa.

Najefikasniji u Zvezdi je Nedović sa 14 poena, dok je Teodosić ubacio osam poena.

18' - Olimpijakos sada vodi

Zatvorili su Grci prilaz svom košu i naterali Zvezdu na prazan hod, koji koriste pa poenima na drugoj strani parketa, stižu do vođstva - 41:39.

Olimpijakos je u seriji 9:0.

15' - Zvezda u vođstvu

Ofanzivni skok nešto je što gotovo na svakom meču predstavlja adut Crvene zvezde, a tako je i u ovoj utakmici.

Nakon skoka i poena Tobija, srpski klub stiče prednost 39:33 u drugoj četvrtini.

Kraj prve četvrtine: Olimpijakos - Crvena zvezda 20:23

Poenima Teodosića, a potom i Mitrovića u poslednjoj sekundi, srpski klub nakon 10 minuta košarke ima prednost u iznosu od tri poena.

Olimpijakos je nakon nešto sporijeg starta, uspeo da preokrene, ali je Zvezda bolje odigrala završnicu prve deonice.

6' - Zvezda odlična na startu meča u Pireju

Nedović sjajno otvara meč, a na njegovim krilima Zvezda stiče prednost u iznosu od pet poena - 15:10.

1' - Počeo je meč

Utakmica u "Dvorani mira i prijateljstva" je počela...

Poznata lica u "Dvorani mira i prijateljstva"

Trener Crvene zvezde Janis Sferopulos, vraća se na mesto najvećeg uspeha u dosadašnjem toku karijere.

Sferopulos je tri godine bio pomoćnik u grčkom timu, da bi potom Olimpijakos vodio kao prvi trener četiri sezone (2014-2018).

Pored Sferopulosa, u Atinu se vraća i Miloš Teodosić, koji je jedan od najupečatljivijih perioda u karijeri proveo upravo u Olimpijakosu, za koji je nastupao četiri godine.

Za atinske crveno-bele igrao je i Džoel Bolomboj, koji je prošle sezone branio boje grčkog kluba, da bi potom prešao u redove Crvene zvezde, za koju predstavlja veliko pojačanje u dosadašnjem toku sezone.

Forma i stanje na tabeli

Nakon osam odigranih utakmica u dosadašnjem toku nove sezone Evrolige, Olimpijakos ima učinak od četiri pobede i isto toliko poraza.

U poslednjem meču, tim iz Pireja savladao je Makabi u gostima i tako prekinuo niz od dva poraza.

Sa druge strane, Crvena zvezda je u osmom kolu Evrolige odigrala možda i najbolji meč u sezoni, pošto je deklasirala Fenerbahče u Beogradu.

Bio je to treći trijumf srpskog kluba, koji ima i pet poraza.

Očekuje se velika borba u "bratskom" derbiju

Poznato je da atinski i beogradski crveno-beli važe za "bratske" klubove.

Ipak, koliko god klubovi i navijači imali sjajan odnos, na terenu su dve ekipe znale da prirede neke od spektakularnih borbi.

Grčki tim u međusobnom skoru u Evroligi vodi 7-6, ali je klub sa Malog Kalemegdana slavio u poslednja četiri duela.

Poslednji međusobni susret igrao se u aprilu ove godine, kada je Zvezda slavila u dvorani "Aleksandar Nikolić" sa 87:79.