Neverovatna borba – Siner izdržao nalete Runea, Novak u polufinalu u Torinu

Italijanski teniser Janik Siner savladao je Danca Holgera Runea sa 2-1 u setovima u trećem kolu Završnog mastersa u Torinu. Zahvaljujući tom trijumfu, Novak Đoković izborio je plasman u polufinale turnira
Neverovatna borba – Siner izdržao nalete Runea, Novak u polufinalu u TorinuGetty © Clive Brunskill

Neverovatne scene i atomski tenis priredili su Siner i Rune u trećem kolu grupe A, odnosno "Zelene" grupe, na Završnom mastersu u Torinu.

Italijanski teniser izdržao je sve, od sjajnog protivnika, do velikih bolova i na kraju dramatične završnice.

Nakon dva i po sata borbe, Siner je sa 2-1 u setovima savladao Runea – 6:2, 5:7, 6:4.

Zahvaljujući tom trijumfu, Novak Đoković se plasirao u polufinale turnira.

Đoković je ranije savladao Hurkača, takođe sa 2-1 u setovima, te plasman u polufinale izborio sa dve pobede i jednim porazom u dosadašnjem toku Završnog mastersa.

Siner je odlično otvorio meč protiv Runea, pošto je napravio dva brza brejka na samom startu.

Italijan je napravio prednost 4:0, koju je bez većih poteškoća odbranio i osvojio prvi set sa 6:2.

Drugi set doneo je veliku borbu i nagovestio da Siner i Novak neće tek tako moći u polufinale.

Rune je počeo da igra znatno bolje, što se odražavalo i na rezultat.

Čak 11 gemova u drugom setu prošlo je bez brejka, čak tek sa dve brejk lopte.

Tek u 12. gemu, u samom finišu, Rune oduzima servis protivniku i sa 7:5 osvaja drugi set, te dolazi do izjednačenja.

Odluka o pobedniku pala je u trećem setu, u kojem je viđen pravi "rolerkoster" emocija i promena rezultata.

Maratonski gemovi doveli su do rezultata 4:4, kada je Rune imao brejk loptu.

Nije je Danac iskoristio, da bi u narednom gemu Siner bio taj koji je napravio brejk i stekao ogromnu prednost.

Janik je u narednom gemu uspeo da dobro servira i iskoristi prvu meč loptu.

U polufinalu Završnog mastersa u Torinu, Novak Đoković sastaće se sa pobednikom B, odnosno "crvene" grupe, dok će Siner igrati sa drugoplasiranim.

Potencijalni Novakovi protivnici su Aleksander Zverev ili Karlos Alkaraz.