Partizan u finišu prelomio upornu Albu

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Albe sa 89:74 u meču devetog kola Evrolige

Možda Partizan nije odigrao najbolji meč u Evroligi ove sezone, možda je odigrao čak i jedan od lošijih, ali je ostvario cilj i upisao pobedu protiv gostiju iz Berlina.

Samo dva dana nakon poraza od Bajerna u Minhenu, crno-beli su slavili u Beogradu nad drugom ekipom iz Nemačke.

Duže od očekivanog bilo je potrebno Partizanu da slomi otpor upornog rivala.

Alba se konstantno držala u igri, čak na momente i vodila protiv crno-belih.

Gosti su nakon 10 minuta vodili dva poena, da bi Partizan na poluvreme odneo tri razlike.

Treća četvrtina, tačnije njen kraj, verovatno je bio presudan za ovaj meč.

Partizan je uspeo da iskoristi prvi prazan hod protivnika, pre svega tako što je zategao stvari u odbrani, a potom su počele i da ulaze trojke na drugoj strani terena.

Poenima Avramovića, Ledeja i Dozira, "parni valjak" stekao je dvocifrenu prednost, sa kojom je ušao u poslednju deonicu.

Pokušavala je Alba da ponovo uhvati priključak, ali je tim Željka Obradovića znao da odbije nalete rivala i tako dođe do nove pobede u Evroligi.

Avramović je sa 20 poena bio lider u redovima Partizana, dok je Anđušić ubacio 16 poena. Naneli je meč završio sa 14 poena.

Kod gostiju, istakli su se Timan sa 21 i Šnajder sa 12 poena.

Partizan je upisao četvrti trijumf u devet mečeva, dok je Alba ostala "zakucana" za dno sa samo jednom pobedom i čak osam poraza.

• 17. nov 2023 • 22:46

22:46

Kraj meča, Partizan je savladao Albu

Bez većih problema Partizan je priveo meč kraju i upisao četvrti trijumf ove sezone.

• 22:29

35' - Partizan u velikom vođstvu, Alba pred porazom

Odlepio se Partizan na +12 i sada deluje da ima pobedu u svojim rukama.

Do kraja meča ostalo je pet minuta, a ekipa Albe izgleda kao da je ostala "bez municije".

• 22:15

Kraj treće četvrtine: Partizan - Alba 65:55

Raspucao se Partizan u samoj završnici treće deonice, pa je uspeo na trenutak da povede i sa 13 poena.

Crno-beli u poslednju četvrtinu ulaze sa dvocifrenom prednošću.

• 22:12

28' - Najvećih +8 za Partizan

Pogađa Ledej trojku, kojom Partizan stiže do serije 12:3 i napokon osetnije prednosti od osam poena - 59:52.

• 21:57

25' - Alba dolazi do prednosti

Gosti otvaraju drugo poluvreme rezultatom 6:2, čime stižu do prednosti - 46:45.

• 21:49

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

• 21:32

Poluvreme: Partizan - Alba 41:40

Nakon 20 minuta košarke, srpski tim ima tri poena prednosti.

Ne igra se najbolja košarka u "Štark areni", a Partizan je do razlike stigao u završnici druge deonice i to sa linije za slobodna bacanja.

Avramović je ubacio 11, a Naneli 10 poena kod crno-belih.

Timan sa devet i Kumađe sa osam poena najefikasniji su u redovima gostiju.

• 21:20

15' - Blaga prednost Partizana

Ne previše atraktivna i tečna košarka gleda se u "Štark areni" u duelu Partizana i Albe.

Srpski tim uspeo je da iskoristi prazan hod gostiju iz Berlina, pa na polovini treće četvrtine vodi sa 30:28.

• 21:04

Kraj prve četvrtine: Partizan - Alba 18:20

Imala je Alba seriju 12:2, čime je uspela na momente da stekne i šest poena prednosti.

Ipak, Partizan je dobro zatvorio prvu deonicu, na krilima energičnog Alekse Avramovića.

• 20:55

6' - Alba vodi 14:12

Iako je Partizan energičnije i bolje otvorio meč, Alba je uspela da veže nekoliko dobrih odbrana na jednoj, a potom i napada na drugoj strani.