Zvezdin napadač dao gol i asistirao u kvalifikacijama za Mundijal

Reprezentacija Obale Slonovače započela je ubedljivom pobedom kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2026. godine protiv selekcije Sejšela - 9:0

U ubedljivoj pobedi nastupio je i fudbaler Crvene zvezde Žan-Filip Kraso, koji je doprineo trijumfu golom iz penala i jednom asistencijom.

Kraso je na ovom meču odigrao drugo poluvreme, kada je zamenio napadača Borusije iz Dortmunda Sebastijana Alea.

Ale je bio strelac vodećeg gola, iz penala u 20. minutu, a potom je usledila goleada. Već do poluvremena rezultat je bio 4:0.

Mrežu Sejšela tresli su Sangare, Adingra, Fofana, Konate i Traore u dva navrata, i pomenuti Kraso. Zvezdin napadač je u nadoknadi vremena asistirao Konateu za konačan rezultat.

Pored Sejšela, rivali Obale Slonovače u grupi su Burundi, Gabon, Gambija i Kenija.