Partizan bez rešenja za Ljubljanu, novi poraz crno-belih u ABA ligi

Košarkaši Partizana poraženi su od Cedevita Olimpije, rezultatom 95:91 u utakmici osmog kola regionalnog takmičenja

Partizan je upisao novi poraz u ABA ligi, na gostovanju Cedevita Olimpiji, gde se godinama muči da dođe do dobrog rezultata.

Crno-beli su dva puta prošle sezone poraženi u Stožicama, a sada su upisali novi poraz u glavnom gradu Slovenije.

Partizan je dobro ušao u meč, a nakon prve četvrtine imao je prednost od sedam poena - 27:20.

Partizan je stigao do prednosti od 34:25, a onda su gosti ostali bez Alekse Avramovića. Jaka Klobučar je udario u nos košarkaša Partizana, koji je zbog povrede napustio teren i više se nije vraćao u igru.

Međutim, domaćin je u nastavku igrao sve bolje, pa je na poluvremenu vodio sa 51:50.

Do samog kraja je bilo uzbudljivo i neizvesno.

Domaći košarkaši su održavali vođstvo od tri do pet poena, a u 35. minutu je Zek Ledej dobio namernu grešku zbog faula nad Blažičem. Usledilo je koškanje igrača na terenu, a Prepelič je dobio tehničku grešku.

Košarkaši Cedevita Olimpije su na 100 sekundi pre kraja stigli do najveće prednosti na meču, koja je iznosila 93:87.

Partizan je smanjio na 93:91, ali su domaći košarkaši sačuvali vođstvo i na kraju su pobedili rezultatom 95:91.

Jaka Blažič je bio nezaustavljiv, postigao je 29 poena, uz šest skokova.

Prepelič je dodao 18, a jedan manje je ubacio Džons.

Kod crno-belih, najefikasniji je bio Kaminski sa 20 poena (sedam uhvaćenih lopti), Ledej je dodao 17, a Doužer 14.

Crno-beli posle osmog kola u regionalnom takmičenju imaju pet pobeda i tri poraza, dok je Cedevita Olimpija zabeležila učinak od 6/2.

Košarkaši Partizana će u narednom kolu ABA lige na svom terenu dočekati Borac, dok će Cedevita Olimpija gostovati Budućnosti.