Srbija je u polufinalu Dejvis kupa, na redu je Italija!

Dejvis kup reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Velike Britanije u četvrtfinalu završnog turnira u Malagi. U prvom meču Miomir Kecmanović savladao Džeka Drejpera sa 2:0, a istim rezultatom Novak Đoković pobedio Kamerona Norija
Srbija je u polufinalu Dejvis kupa, na redu je Italija!Getty © Fran Santiago

Teniska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Dejvis kupa, pošto je savladala Veliku Britaniju u Malagi.

Prvi bod Srbiji u Malagi je doneo Miomir Kecmanović, koji je u spektakularnom meču pobedio Džeka Drejpera sa 2:0 (7:6, 7:6).

Veliku bitku su vodili Kecmanović i Drejper, ali je srpski teniser došao do trijumfa posle dva sata igre.

Srpski teniser je bolje otvorio meč ali je i Britanac sjajno sevirao, pa nije bilo prilika za brejk na obe strane terena.

Tek u desetom gemu Kecmanović dolazi do dve brejk šanse, ali se Drejper oba puta odlično odbranio. Set je otišao u taj-brejk, tokom kojeg je Srbin bolje servirao i bio sigurniji sa osnovne linije.

U drugom setu oba tenisera su servirala bez problema i opet nije bilo prostora za brejk.

Zbog toga se opet igrao taj-brejk u kom je Srbin uspeo da oduzme servis protivniku tri puta i tako dođe do pobede u meču.

U drugom meču četvrtfinala, Novak Đoković je rutinski savladao Kamerona Norija 2:0 (6:4, 6:4).

Novakov servis je bio gotovo savršen, pošto je u prvom setu izgubio svega tri poena kada je servirao.

Jedan brejk mu je bio dovoljan za prvi set, a Nori se pošteno potrudio da ne bude više brejkova.

Drugi set je bio veoma sličan, samo što je Novak na startu oduzeo servis protivniku.

Pet brejk lopti je spasao Nori sredinom drugog seta, ali to nije zaustavilo Novaka da dođe do rutinske pobede.

Nakon druge pobede u singlu, otkazan je dubl meč.

U polufinalu će Srbija igrati protiv Italije, koja jesavladala Holandiju.