Srbija je u polufinalu Dejvis kupa, na redu je Italija!

Dejvis kup reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Velike Britanije u četvrtfinalu završnog turnira u Malagi. U prvom meču Miomir Kecmanović savladao Džeka Drejpera sa 2:0, a istim rezultatom Novak Đoković pobedio Kamerona Norija

Teniska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Dejvis kupa, pošto je savladala Veliku Britaniju u Malagi.

Prvi bod Srbiji u Malagi je doneo Miomir Kecmanović, koji je u spektakularnom meču pobedio Džeka Drejpera sa 2:0 (7:6, 7:6).

Veliku bitku su vodili Kecmanović i Drejper, ali je srpski teniser došao do trijumfa posle dva sata igre.

Srpski teniser je bolje otvorio meč ali je i Britanac sjajno sevirao, pa nije bilo prilika za brejk na obe strane terena.

Tek u desetom gemu Kecmanović dolazi do dve brejk šanse, ali se Drejper oba puta odlično odbranio. Set je otišao u taj-brejk, tokom kojeg je Srbin bolje servirao i bio sigurniji sa osnovne linije.

U drugom setu oba tenisera su servirala bez problema i opet nije bilo prostora za brejk.

Zbog toga se opet igrao taj-brejk u kom je Srbin uspeo da oduzme servis protivniku tri puta i tako dođe do pobede u meču.

U drugom meču četvrtfinala, Novak Đoković je rutinski savladao Kamerona Norija 2:0 (6:4, 6:4).

Novakov servis je bio gotovo savršen, pošto je u prvom setu izgubio svega tri poena kada je servirao.

Jedan brejk mu je bio dovoljan za prvi set, a Nori se pošteno potrudio da ne bude više brejkova.

Drugi set je bio veoma sličan, samo što je Novak na startu oduzeo servis protivniku.

Pet brejk lopti je spasao Nori sredinom drugog seta, ali to nije zaustavilo Novaka da dođe do rutinske pobede.

Nakon druge pobede u singlu, otkazan je dubl meč.

U polufinalu će Srbija igrati protiv Italije, koja jesavladala Holandiju.

23. nov 2023 • 22:35

Đoković - Nori 2:0 (6:4, 6:4)

Srbija je u polufinalu!

Đoković je rutinski savladao Norija i doneo Srbiji drugi bod.

U polufinalu, Srbija će igrati protiv Italije.

Nadjuži gem na meču - 3:2

Lomio je Novak Norija u petom gemu, ali je Britanac uspeo da se izvuče.

Đoković je imao pet brejk-lopti, ali nije uspeo da oduzme servis protivniku.

Brejk na startu - 1:0

Novak je na startu drugog seta došao do brejka.

Đoković - Nori 6:4

Jedan brejk je bio dovoljan Novaku da mirno i bez drame dođe do prvog seta.

Poslednji gem Novak je osvojio bez izgubljenog poena.

U celom prvom setu, Novak je izgubio samo tri poena kada je servirao.

Velika borba, Nori "sačuvao glavu" - 4:3

Četiri brejk lopte je imao Novak, ali se Nori svim silama branio i na kraju, nekako, uspeo da osvoji gem na svoj servis.

Evo brejka - 3:2!

Drugu brejk loptu je iskoristio Novak - sada vodi sa 3:2.

Nema brejka na startu - 2:2

U prva četiri gema nema brejka.

Novak je samo jedan poen na svoj servis izgubio, i to svojom greškom.

Počeo je meč

Nori prvi servira.

Nori i Đoković na terenu

Uskoro će početi meč.

Kecmanović - Drejper 2:0 (7:6, 7:6)

Srbija je povela protiv Velike Britanije, Kecmanović je u fenomenalnom meču sa Džekom Drejperom osvojio prvi bod.

Igraće se opet taj-brejk - 6:6

I pobednik drugog dela igre će biti odlučen nakon taj-brejka.

Drama i na kraju drugog seta - 5:5

Uzbudljivo će biti i u završnici drugog seta, pošto nije bilo brejka u prvih deset gemova.

Drugi set bez brejka - 2:2

Kao i u prvom setu, na početku drugog nema brejka.

Kecmanović - Drejper 7:6 (7:2)

Fantastičan tenis su pokazali i Kecmanović i Drejper u prvom setu.

Srpski teniser je bolje otvorio taj-brejk, a onda u velikom stilu došao do prvog seta.

Igraće se taj-brejk - 6:6

Posle 12 gemova, u kojima su teniseri bili sigurni na servisu, igraće se taj-brejk.

Ostaje Drejper u setu - 5:5

Sada je Kecmanović imao dve set lopte, ali je Drejper ponovo uspeo da izbegne brejk i ostane u setu.

Kecmanović imao dve prilike za brejk - 4:4

Imao je de brejk lopte Kecmanović, ali se  Drejper izvukao snažnim i preciznim servisima.

Sigurni servisi, nema brejka - 2:2

Kecmanović sjajan na servisu, ali je i Drejper na nivou.

Nema brejka posle četiri gema.

Kecmanović prvi servira.

Igrači su na terenu

Reprezentacija Srbije je na teren izašla uz taktove pesme "Veseli se srpski rode".

Kasni početak meča

Još se priprema teren u Malagi, uskoro bi na njemu trebalo da se pojave Kecmanović i Drejper.

Duel počinje u 18.00

Kecmanović i Drejper će na teren uskoro, a meč bi trebalo da počne u 18.00 sati.

Italijani u polufinalu

Reprezentacija Italije plasirala se u polufinale Dejvis Kupa, pobedom nad Holandijom sa 2:1.

Italijani će, u subotu, igrati u polufinalu, a protivnik će biti bolji iz duela Srbija - Velika Britanija

Đoković i Kecmanović na terenu

Selektor Dejvis kup reprezentacije Viktor Troicki saopštio je da će u meču protiv Velike Britanije za Srbiju u singlu igrati Novak Đoković i Miomir Kecmanović, dok će dubl kombinaciju činiti Đoković i Dušan Lajović.

Prvi će na teren Kecmanović protiv Džeka Drejpera, a zatim Đoković protiv Kamerona Norija.

U dublu će Đoković i Lajović igrati protiv Džoa Salizburija i Nila Skupskog.