Garnačove "makazice" su gol sezone!

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u gostima Everton sa 3:0, ali se priča samo o prvom golu "đavola"
Garnačove "makazice" su gol sezone!Getty © Shaun Botterill

Mančester junajted je u gostima savladao Everton na "Gudison parku" 3:0, a prvi gol na meču će, sasvim sigurno, biti u užem izboru za gol sezone!

Spektakularan pogodak "makazicama" postigao je Huan Garnačo u trećem minutu, i podsetio na onaj koji je postigao Vejn Runi u meču sa Sitijem, 2011. godine.

Potom su pogađali Markus Rašford u 56. iz penala i Entoni Marsijal u 75. minutu.

Junajted je šesti na tabeli sa 24 boda, dok je Everton nakon "oduzimanja 10 bodova" pretposlednji sa četiri boda.

Totenhem je strahovito otvorio sezonu u Premijer ligi, ali u poslednje vreme ređa neuspehe.

"Pevci" su pretrpeli treći vezani poraz, pošto je od njih, posle preokreta, bila bolja Aston Vila.

Totenhem je poveo u 22. minutu preko Lo Selsa.

Vila je odmah uzvratila, ali je gol Olija Votkinsa poništen zbog ofsajda.

Totenhem je još jednom zatresao mrežu gostiju, ali je sada Son bio u nedozvoljenoj poziciji.

Drama u prvom delu igre dostigla je vrhunac u sedmom minutu nadoknade, kada je Pau Tores zatresao mrežu.

VAR je i ovaj gol proveravao, ali je samo potvrdio izjednačenje.

Sonu je drugi gol poništen u 59. minutu, a onda je Votkins, ipak, došao do gola u 61. minutu, kojim je obezbedio bodove ekipi iz Birmingema.

Možda se to ne bi dogodilo da Sonu nije poništen i treći gol, u 85. minutu meča.

Aston Vila je trenutno na četvrtom mestu na tabeli Premijer lige sa 28 bodova.

Totenhem je posle trećeg uzastopnog poraza u Premijer ligi pao na peto mesto na tabeli sa 26 bodova.