Liga šampiona ne prašta greške – Zvezda promašila sve prilike za Ligu Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Bernu od Jang Bojsa sa 2:0 u utakmici petog kola grupne faze Lige šampiona

Posle pet odigranih kola u grupnoj fazi, Zvezda je ostala na jednom jedinom bodu, zbog čega ne može da računa na evropsko proleće.

Delovalo je da Zvezda može u Bernu do dobrog rezultata, naročito posle uvodnih minuta u kojima je došla do dve izuzetne prilike.

Međutim, upravo te prilike su sumirale Zvezdinu sezonu u Evropi.

Već u trećem minutu se Šerif Ndiaje našao oči u oči sa golmanom Jang Bojsa.

Raćopi je loše ispucao loptu, Ivanić je glavom servirao loptu napadaču, ali je on šutirao pravo u golmana.

Samo minut kasnije, Ndiaje je imao još jednu savršenu priliku.

Hvang je centrirao, Ndiaje sam na petercu, ali je loše zahvatio loptu glavom.

Potom je Bukari dobro šutirao, iznad gola, a onda je usledila naplata promašaja.

U osmom minutu je domaćin došao do prednosti.

Filip Ugrinić je izveo korner, na drugoj stativi je ostao usamljen Benito, a lopta je zakačila Nedeljkovića i završila u mreži.

Zvezda je, ponovo, imala savršenu priliku. Ovaj put, da se vrati u meč.

Bukari je istrčao gotovo pola terena, ali je u poslednjim koracima sebi dao jači for, pa je lopta završila u naručju golmana.

Nova kazna stigla je u 29. minutu.

Luin Blum je prihvatio loptu na nekih 15 metara, namestio se i matirao Glazera, koji se nije proslavio u ovoj situaciji.

Zvezda je zapretila u završnici prvog dela igre preko Hvanga, a u nastavku su svim silama krenuli ka golu domaćih.

Ipak, baš kao i na početku meča, crveno-beli su nizali neverovatne promašaje.

Hvang je pogodio stativu iz teške situacije, a onda su velike šanse propustili Mijatović i Kraso.

Bukari je probio po boku, vratio loptu za Mijatovića, ali je mladi fudbaler šutirao pored stative.

Već u narednom minutu je Kraso u odličnoj poziciji, ali je traljavo šutirao pravo u golmana.

Na drugoj strani je uzvratio istom merom – neverovatnim promašajem – Nsame, koji je glavom poslao loptu kraj stative.

Posle njege, nešto slično je uradio Mijatović – Rodić je odlično zavrnuo sa leve strane, Mijatović visoko skočio, ali jedva zakačio loptu glavom, pa nije bilo opasnosti po gol.

Zvezda se u Bernu oprostila od Evrope, pošto će u poslednjem kolu dočekati Mančester siti, u utakmici koja nema rezultatski značaj.

U drugom današnjem meču, Mančester siti je posle preokreta savladao Lajpcig sa 3:2.

Mančester siti je sa 15 bodova prvi na tabeli, Lajpcig je drugi sa devet, Jang Bojs ima četiri boda, dok su crveno-beli na poslednjem mestu u grupi sa jednim bodom.

28. nov 2023 • 22:52

Kraj meča

Jang Bojs - Crvena zvezda 2:0.

83' Odličan pokušaj Hvanga

Pokušao jej sa distance, kao i u završnici prvog dela igre Hvang.

Sjajno je šutirao, ali je Raćopi tek toliko dodirnuo loptu da ona završi iznad gola.

75' I novi veliki promašaj Zvezde

Rodić je završnuo odlično, Mijatović dobro skočio, ali samo zakačio loptu glavom.

72' Veliki promašaj domaćih

Nsame je bio u odličnoj poziciji, ali je glavom šutirao pored gola.

63' Nestvarni promašaji Zvezde!

Sada je Kraso bio u idealnoj prilici, ali je traljavo šutirao - pravo u golmana.

Nestvarni promašaji crveno-belih!

61' Kakva šansa za Mijatovića!

Bukari je probio po strani, vratio loptu za Mijatovića, ali je mladi fudbaler šutirao pored stative.

57' Stativa!

Hvang je iznenadio golmana domaćih, strahovito šutirao iskosa, ali je pogodio stativu.

46` Nastavljen je meč

Zvezda juri dva gola zaostatka.

Kraj prvog dela igre

Zvezda je imala odlične šanse, ali nije uspela do mreže.

Jang Bojs je kaznio sve promašaje i ima veliku prednost.

40' Hvang je bio blizu

Šutirao je Hvang sa distance, lopta je završila tik iznad prečke.

29' GOL! Novi pogodak Jang Bojsa

Ponovo domaćin dolazi do gola posle prekida.

Posle kornera, lopta je došla do Bluma, koji je imao vremena da se namesti i šutira, Glazer je loše reagovao i domaći dolaze do drugog gola.

25' Neverovatno je šta Zvezda propušta!

Bukari je sam istrčao pred golmana, ali je predug for dao sebi, pa je Raćopi došao do lopte.

Ako je za utehu, VAR bi proveravao situaciju pošto je delovalo da je Bukari za milimetar u ofsajdu.

21' Dobar napad domaćih

Dobio je Nsame odličnu loptu sa boka, ali je glavom šutirao pokraj gola.

9' GOL! Jang Bojs vodi

Kažnjeni su Zvezdini promašaji, domaćin dolazi do prednosti.

Posle kornera, lopta je završila na drugoj stativi, gde je bio usamljen Benito.

Šutirao je, lopta je zakačila Glazera, pa Nedeljkovića, a zatim završila u mreži.

5' Nova stopostotna prilika za Zvezdu!

Hvang je idealno ubacio sa boka, Ndiaje sam pred golom, ali nije lepo zahvatio loptu glavom.

3' Savršena prilika za Zvezdu!

Raćopi je loše ispucao, Ivanić glavom spustio za Ndiajea, ali je napadač Zvezde šutirao pravo u golmana.

Zvezda je imala savršenu priliku da dođe do prednosti na startu meča.

2' Problem za Zvezdu, Dragović se drži za mišić

Kapiten Zvezde se povredio, ali se vraća na teren.

1' Počeo je meč

Zvezda kreće sa centra.

Sastavi timova:

Jang Bojs: Raćopi, Benito, Blum, Kamara, Elija, Garsija, Maleš, Monteiro, Nijase, Nsame, Ugrinić.

Crvena zvezda: Glazer, Nedeljković, Dragović, Điga, Rodić, Stamenić, Mijailović, Bukari, Hvang, Ivanić, Ndiaje.

Korteo od centra grada do stadiona

Oko 2.000 navijača Crvene zvezde okupilo se u centru Berna, odakle su krenuli tradicionalno u korteu na utakmicu.

Kao što je i najavljeno, navijači crveno-belih stigli su oko 17 sati na "Kornhausplatz", gde pevaju poznate pesme, uz poneku upaljenu baklju.

Navijači Zvezde su glavna tema u švajcarskim medijima

Švajcarski "Blik" prenosi da je lokalna policija, u saradnji sa Jang Bojsom, napravila plan kako da spreči incidente koji su obeležili duel dva tima 2019. godine.

Tada su se dva kluba sastala u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a švajcarski list piše da su "delije" izazvale niz incidenata na stadionu.

Loša uvertira - klinci Zvezde poraženi u Bernu

Omladinci Crvene zvezde poraženi su u Bernu od vršnjaka iz Jang Bojsa sa 2:1, u meču petog kola grupe G fudbalske UEFA Lige mladih.

Obe ekipe su i pre ovog meča izgubile sve šanse da se plasiraju u narednu fazu, u koju idu dve prvoplasirane iz grupe, a Jang Bojs je pobedio Zvezdu istim rezultatom kojim je izgubio od današnjeg rivala u Beogradu.

Ivanić: Znamo kako protiv Jang Bojsa

Zvezda je dva puta igrala protiv Jang Bojsa u Švajcarskoj, a na oba meča je bilo 2:2, baš kao i na meču u Beogradu ove godine.

Mirko Ivanić jedva čeka da počne meč, a kaže da crveno-beli znaju kako da igraju protiv "mladih momaka".

"Jedva smo čekali gostovanje u Bernu, gde ćemo pokušati da izborimo plasman u Ligu Evrope. Vredno smo radili i trenirali, te smo u potpunosti spremni za utakmicu. Teren ovde je jako brz, još je brži kada pada kiša, ali nema izgovora, igrali smo već mečeve na ovakvoj podlozi. Imamo dovoljno iskustva i pre četiri godina smo upravo ovde ostvarili pozitivan rezultat, a verujem da ćemo se na veštačku travu brzo prilagoditi i da nam neće predstavljati problem", istakao je Ivanić.

Bahar: Fokus i agresivnost

Trener Crvene zvezde, Barak Bahar, poveo je 25 igrača u Švajcarsku, a očekuje težak meč.

"Svi znaju da nas očekuje važna utakmica. Važna je za obe ekipe, jer se direktno borimo za treće mesto. Moramo da budemo fokusirani i agresivni kako bi ostvarili željeni rezultat. Analizirali smo Jang Bojs, i reč je o dobroj ekipi. Pre svega su dobri na domaćem terenu, tako da moramo da budemo na nivou kako bi ostvarili pozitivan rezultat", istakao je Bahar.

Izraelac želi da njegov tim bude na nivou i pokaže agresivnost.

Put za Ligu Evrope

Mančester siti i Lajpcig sa po 12 i devet bodova su se već plasirali u osminu finala Lige šampiona, ali sada se postavlja pitanje hoće li srpski ili švajcarski tim sa treće pozicije nastaviti takmičenje u Ligi Evrope.

I Zvezda i Jang bojs imaju po jedan bod, nakon remija 2:2 u Beogradu koji su međusobno odigrali. Ipak, crveno-beli imaju nešto bolju gol-razliku - "minus pet" naspram "minus sedam" švajcarskog tima.

To znači da bi Zvezdi pobeda u Bernu obezbedila plasman u Ligu Evrope kolo pre kraja takmičenja i rezultati u poslednjem kolu ne bi bili važni. No, ako odigra nerešeno, Zvezda će i tako imati svoje šanse.

U tom slučaju bi oba tima imala po dva boda i nerešen međusobni skor, pa bi odlučivala gol-razlika. Na nju bi značajno mogli da utiču rezultati iz poslednjeg kola, kada Crvena zvezda bude ugostila Mančester siti, a Jang bojs bude gostovao Lajpcigu u Nemačkoj.