Ivanovićev trik na debiju za pobedu, Zvezda preživela ASVEL

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u dvorani "Aleksandar Nikolić" francusku ekipu ASVEL-a sa 71:67 u meču sedmog kola Evrolige.

Bitnu i veoma teško izvojevanu pobedu, ostvarila je Crvena zvezda nad ekipom ASVEL-a.

Čudna utakmica gledala se u dvorani "Aleksandar Nikolić", obe ekipe imale su pobedu u svojim rukama, a na kraju je neizvesna završnica odredila pobednika.

Dva sata i 10 minuta trajao je duel Zvezde i ASVEL-a u Beogradu, koji će ostati upamćen po pobedi Duška Ivanovića u debiju na klupi Crvene zvezde.

Retko ko je mogao da prognozira da će gosti iz Francuske uspeti da se vrate u meč, pošto su na poluvremenu gubili sa 15 poena.

Crveno-beli su energičnije i organizovanije ušli u meč, te vodili od samog starta.

Serijom 9:0 je srpski tim započeo meč, a sredinom druge četvrtine došao do maksimalnih 16 poena prednosti.

Mučio se ASVEL da dođe do bilo kakvih poena i delovalo je da će izabranici Duška Ivanovića nastaviti u istom ritmu i upisati rutinsku pobedu.

Ipak, oživeo je rival u drugih 20 minuta košarke.

ASVEL je promenio plan, zaigrao sa znatno nižom postavom, koja je pogađala sa distance i to je dalo rezultata.

Brzo se topila Zvezdina prednost, a tome je pomogla i činjenica da se srpska ekipa dobrano mučila u napadu i imala dugačak "prazan hod".

Kako je vreme prolazilo, ASVEL je sustizao razliku, da bi potom na sredini poslednje četvrtine, prvi put gost poveo na meču.

Uprkos tajm-autima trenera srpskog tima, gosti su povećavali prednost, koja je na četiri minuta do kraja iznosila osam poena.

Međutim, usledila je serija dobrih poteza i poseda Zvezde, koja je zatvorila prilaze svom košu na jednoj, a dolazila do lakših poena na drugoj strani.

Nedović je u ključnim momentima preuzimao odgovornost, ali i uz pomoć Bentila i Mitrovića, Zvezda je prvo stigla do izjednačenja, a potom i vođstva.

"Flouter" Nedovića doneo je dva poena prednosti crveno-belima na sedam sekundi do kraja meča.

Očekivalo se da će domaći braniti poslednji napad ASVEL-a, ali se trener Ivanović opredelio za faul i za sudbinu u svojim rukama.

Promašio je Pons oba slobodna bacanja, a francuskom timu nije pomogla ni dosuđena "mrtva" lopta na dve sekunde do kraja susreta.

Dobrić je nakon podbacivanja prvi došao do poseda, a potom sa dva pogođena slobodna bacanja rešio pitanje pobednika.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Ivanović sa 16 i Vildoza sa 12 poena. Nedović je meč završio sa 11 pogodaka.

U redovima ASVEL-a istakli su se Lajti sa 16, Kaudi sa 14 i Obasoan sa 13 poena.

17. nov 2022 • 21:06

Kraj meča: Crvena zvezda - ASVEL 71:67

Zvezda je uspela da napravi preokret i sačuva razliku u finišu, te dođe do druge pobede u Evroligi ove sezone.

Trener Ivanović želeo je da njegov tim napravi faul pri vođstvu od dva poena i da ima sudbinu utakmice u svojim rukama i tako je i bilo.

Asvel je promašio slobodna bacanja, potom izgbio loptu nakon dosuđene "mrtve", a pobedu Zvezde potvrdio je Ognjen Dobrić sa slobodnih bacanja.

40' - Nedović pogađa za vođstvo Zvezde, sedam sekundi je do kraja

Izuzetno bitne poene za Zvezdu postiže Nemanja Nedović, pa srpski tim na 7,3 sekundi do kraja vodi sa 69:67.

Asvel ima poslednji napad na meču, u kojem će pokušati da dođu do izjednačenja ili pobede.

39' - Izjednačenje: 67:67

Nastavlja se serija dobrih poteza košarkaša Zvezde, koji su se odbranili na jednoj strani, a potom poenima Nedovića na drugoj, stigli do izjednačenja - 67:67 je na minut i 40 sekundi do kraja.

38' - Zvezda smanjuje razliku

Bitnu trojku za srpski tim postigao je Bentil, nakon čega uz faul pogađa Luka Mitrović, pa Zvezda smanjuje prednost ASVEL-a sa osam na dva poena - 63:65.

36' - Raste prednost ASVEL-a

Nastavljaju se napadačke muke domaćih, što ASVEL koristi i povećava prednost na 63:56.

34' - ASVEL prvi put vodi na meču

Nastavlja Lajti sa poenima, kojima ASVEL stiže do prvog vođstva na meču - 58:56.

Do kraja meča ostalo je nešto više od šest minuta.

32' - ASVEL izjednačuje na 56:56

Prvi put još od prve četvrtine, ASVEL je stigao do izjednačenja, pošto je Lajti pogodio trojku za 56:56.

Kraj treće četvrtine: Crvena zvezda - ASVEL 54:53

Francuski tim treću deonicu dobija sa 30:16, čime se potpuno vratio u meč i smanjio razliku na samo jedan poen u korist Crvene zvezde.

Pronašao je ASVEL načine da konstantno dolazi do lakših poena i to se odmah odrazilo na rezutlat.

Gledaće se neizvesna završnica u Beogradu.

28' - Nedović odbija nalet gostiju

Bitnu trojku za Crvenu zvezdu pogađa Nemanja Nedović, čime Crvena zvezda odbija nalet gostiju, pa sa pet, povećava na osam poena prednosti.

26' - ASVEL bolje otvara drugo poluvreme

Gosti iz Francuske prave seriju 9:0 na početku treće četvrtine, te tako smanjuju razliku na šest poena u korist Crvene zvezde.

21' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Poluvreme: Crvena zvezda - ASVEL 38:23

Nakon prve dve četvrtine, Crvena zvezda ima 15 poena prednosti protiv francuske ekipe.

Srpska ekipa pre svega odličnom odbranom uspeva da potpuno odseče rivala i ne dozvoli mu da dođe do ritma, a potom u napadu da lakšim poenima stvori osetniju razliku.

Najefikasniji u redovima crveno-belih su Vildoza sa 10 i Ivanović sa osam poena.

Kod ASVEL-a se ističu Obasohan sa 11 i Kaudi sa šest.

17' - Ivanovićeva trojka za +16

Nova trojka Crvene zvezde, ovoga puta Nikole Ivanovića, koji podiže razliku na 16 poena razlike u korist crveno-belih.

12' - Crveno-beli stižu do +11

Nastavlja se veoma dobra igra Crvene zvezde, koja vezanim poenima Mitrovića, Bentila i Ivanovića, stiže do maksimalnih 11 poena prednosti u dosadašnjem toku meča - 27:16.

Kraj prve četvrtine: Crvena zvezda - ASVEL 17:14

Nakon prvih 10 minuta košarke, crveno-beli imaju prednost od tri poena.

Zvezda je bolje ušla u meč, ASVEL se čitavu četvrtinu mučio u napadu, ali je iskoristio veliki broj faulova srpske ekipe, pa je sa linije za slobodna bacanja uhvatio priključak.

3' - Bolji start Zvezde

Odlično su crveno-beli otvorili meč, pošto su na startu napravili seriju 9:0. ASVEL nakon tri minuta nije uspeo da postigne koš, što je plod odlične odbrane srpske ekipe.

1' - Počeo je meč

Startna petorka Zvezde: Vildoza, Lazić, Holand, Bentil i Kuzmić.

Startna petorka ASVEL-a: Lajti, Nua, Risašer, Kartrajt i Fol.

Odlična poseta u Beogradu

Očekuje se da će dvorana "Aleksadnar Nikolić" biti ispunjena do poslednjeg mesta, te će Crvena zvezda imati odličnu podršku.

Obe ekipe u potrazi za pobedom

I Crvena zvezda i ASVEL u ovaj meč ulaze nakon poraza.

Srpski tim je u poslednje dve utakmice poražen od Monaka i Fenerbahčea, dok je sa druge strane ASVEL u prošlom kolu izgubio od Žalgirisa.