Ajaks (ponovo) položio koplje, Leverkuzen nezaustavljiv

Fudbaleri Marselja pobedili su Ajaks sa 4:3 u utakmici petog kola Lige Evrope

Nepopravljivi Ajaks je upisao novi poraz u Evropi, pa je, nakon pet odigranih kola, zakucan za dno tabele sa svega dva osvojena boda.

Spektakularan meč su odigrali velikani evropskog fudbala u Marselju, a domaćin je došao do prednosti u devetom minutu, golom Obamejanga sa bele tačke.

Međutim, već u narednom minutu gosti su došli do izjednačenja, a strelac je bio Brobi.

Mbemba je ponovo doneo vođstvo domaćem timu u 26. minutu, ai su gosti ponovo brzo odgovorili - ponovo je Brobi bio strelac, u 30. minutu.

Obamejang je postigao novi gol u 48. minutu, a potom su "kopljanici" ostali sa desetoricom na terenu, pošto je isključen Bergujs u 63. minutu.

To ih, ipak, nije sprečilo da dođu do izjednačenja u 80. minutu, kada je mrežu zatresao Akpom.

Ipak, da bodovi ostanu u Francuskoj pobrinuo se Obamejang, koji je kompletirao het-trik u trećem minutu sudijske nadoknade.

U drugom meču grupe G, Brajton je u gostima pobedio AEK sa 1:0.

Marselj je prvi sa 11 bodova, Brajton ima jedan manje, AEK ima četiri, a Ajaks dva.

Fudbaleri Leverkuzena ostvarili su petu pobedu u isto toliko mečeva, pošto su sa 2:0 savladali Heken u gostima.

Atalanta i Sporting su odigrali nerešeno - 1:1, dok je Rakov u gostima pobedio Šturm sa 1:0.

Atalanta ima 11 bodova, Sporting osam, Šturm i Rakov po četiri.

Srpski predstavnikTSC odigrao je dobar meč sa Vest Hemom u Bačkoj Topoli, ali je poražen sa 1:0.