Anja Crevar sedma u Evropi - Srpkinja daleko od medalje

Plivačica iz Pančeva je bila devet sekundi iza vremena potrebnog za osvajanje makar bronzanog odličja
Anja Crevar sedma u Evropi - Srpkinja daleko od medaljeGetty © Clive Rose / Staff

Srpska plivačica Anja Crevar osvojila je u utorak uveče sedmo mesto u finalu trke na 400 metara mešovitim stilom na Evropskom prvenstvu u malim bazenima.

Na kontinentalnom takmičenju koje se održava u rumunskom Otopeniju, srpska plivačica je uspela da ostvari dobar rezultat, ali ne i da osvoji medalju kao 2021. godine.

Ona je u finalu ostvarila vreme od četiri minuta, 38 sekundi i 66 stotinki. Zlatnu medalju osvojila je Britanka Ebi Vud (4:27.45), dok je srebro pripalo njenoj sunarodnici Freji Kolbert (4:29.04). Treća je bila Irkinja Elen Volš (4:29.64).

Ova 23-godišnja Pančevka je pre dve godine na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u ruskom Kazanju osvojila srebrnu medalju na 400 metara mešovitim stilom.