"Petarda" Srbije protiv Bahreina, "orlovi" spremni za Svetsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Bahrein sa ubedljivih 5:1 u kontrolnoj prijateljskoj utakmici pred početak Svetskog prvenstva u Kataru.

Ima čime da bude zadovoljan selektor Dragan Stojković Piksi nakon meča Srbije i Bahreina.

"Orlovi" su opravdali status apsolutnog favorita i ubedljivo savladali selekciju Bahreina u Manami sa 5:1.

Iako se radilo o prijateljskoj utakmici, Srbija je pokazala kvalitet i ozbiljnije ušla u generalnu probu pred početak Mundijala u Kataru.

Već u osmom minutu je Tadić majstorijom iz slobodnog udarca doneo "orlovima" prednost od 1:0.

Ipak, šest minuta kasnije, Bahrein je došao do izjednačenja.

Golu sa bele tačke prethodio je faul Stefana Mitrovića, koji je u svom šesnaestercu oborio rivala, a siguran sa bele tačke bio je Hilal.

Pokušavala je Srbija da probije bedem domaće selekcije do kraja prvog dela utakmice, ali uprkos solidnom broju šansi, do toga nije došlo, pa se na poluvreme otišlo sa 1:1.

Ono što nije pošlo za nogom u finišu prvog, jeste početkom drugog dela utakmice.

Srbija je sa dva brza gola, slomila otpor Bahreina i rešila pitanje pobednika.

U 50. minutu je Jović odložio loptu do Vlahovića, ovaj odlično uposlio Tadića, koji vara svog čuvara i potom "zakucava" loptu u mrežu za novu prednost Srbije.

Samo minut kasnije, gotovo već u narednom napadu, "orlovi" postižu još jedan gol.

Ponovo su akteri bili Tadić i Vlahović, ali su ovoga puta uloge bile obrnute.

Mat u tri poteza izveli su Ilić, Tadić i Vlahović, pošto je kapiten petom uposlio svog napadača, a Vlahović desnom nogom matirao golmana protivničke reprezentacije.

Do kraja meča, selektor Stojković je pružao šansu igračima sa klupe, a viđena su još dva gola.

U 87. minutu je Srbija pokazala da je opasna i u tranziciji, pošto je Grujić povukao loptu na protivničku polovinu, uposlio Mladenovića na levoj strani, usledio je centaršut i odlična egzekucija Đuričića glavom.

Tri minuta kasnije, saradnja napadača Vlahovića i Jovića donela je "petardu" Srbije, pošto je Luka Jović elegantno lobovao golmana i postavio konačnih 5:1.

U dobrom raspoloženju i nakon izvojevane pobede, Srbija već u subotu putuje za Katar, gde 24. počinje svoj nastup na Svetskom prvenstvu.

Prva prepreka "orlova" u grupnoj fazi, biće selekcija Brazila.

Potom se Srbija sastaje sa Kamerunom i Švajcarskom.

18. nov 2022 • 18:20

Kraj meča: Bahrein - Srbija 1:5

Završen je meč u Manami, Srbija je savladala Bahrein sa 5:1.

90' - GOL! Jović strelac za "petardu" Srbije

Upisao se u strelce i Luka Jović, pošto ga je Vlahović odlično uposlio i spojio sa golom rivala, a Jović je sjajno "bocnuo" loptu i elegantno je poslao u mrežu.

87' - GOL! Đuričić povećava na 4:1 za Srbiju

Odlična tranzicija i kontra-napad Srbije za novi gol i ubedljivo vođstvo.

Grujić je povukao loptu na protivničku polovinu, Mladenović je odlično centrirao, a Đuričić bio na pravom mestu, u pravo vreme i imao smirenu reakciju, te glavom poslao loptu u mrežu.

64' - Vlahović umalo ponovo strelac

Lako Srbija u drugom poluvremenu slama otpor rivala i dolazi do šansi.

Lazović je odlično uposlio Vlahovića, koji iz prve pokušava da dođe do novog gola, ali lopta je okrznula stativu i otišla malo pored gola domaćih. Ostaje 3:1 za Srbiju.

51' - GOL! Srbija vodi sa 3:1, Vlahović je strelac

Dva veoma brza gola postiže Srbija, čime stiže do sada već ubedljivih 3:1.

Mat u tri poteza izveli su Ilić, Tadić i Vlahović, a napadač "orlova" je desnom nogom poslao loptu u mrežu.

50' - GOL! Srbija ponovo vodi, drugi gol Tadića

Srbija vodi sa 2:1 protiv Bahreina, a ponovo je strelac za "orlove" postigao Dušan Tadić.

Jović je zadržao loptu na protivničkoj polovini, odložio je za Vlahovića, a ovaj sjajno u "vatru" bacio Tadića, koji je izbacio rivala i potom "zakucao" loptu u mrežu Bahreina.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme u Manami.

Dragan Stojković izvršio je par promena, pošto je Lazović ušao umesto Mitrovića, a Vlahović umesto Živkovića.

Poluvreme: Bahrein - Srbija 1:1

Nakon prvih 45 minuta, rezultat u Manami je 1:1.

Srbija je povela ranim golom Dušana Tadića, koji je u osmom minutu majstorijom iz slobodnog udarca zatresao mrežu rivala.

Ipak, domaćin je izjednačio samo šest minuta kasnije, golom Hilala sa bele tačke.

43' - "Orlovi" napadaju, Bahrein odoleva

Novi šut ka golu rivala, Srbija je ponovo imala nakon slobodnog udarca.

Ovoga puta iskosa je šutirao Nemanja Gudelj, a dobro je reagovao golman Bahreina, koji nije želeo da rizikuje, već je boksovao loptu.

24' - Srbija preti, Ilić šutira pored gola

Nakon primljenog gola, Srbija je zaigrala još konkretnije i ofanzivnije, što je rezultovalo sa nekoliko opasnih napada.

U 24. minutu je nakon dobre razmene nekoliko dodavanja, šut sa ivice šesnaesterca oprobao mladi Ilić, ali je lopta otišla pored gola domaćih.

15' - GOL! Bahrein izjednačuje sa penala

Hilal je bio precizan sa bele tačke, pa Bahrein stiže do izjednačenja - 1:1.

14' - Penal za Bahrein

Domaćin ima priliku da stigne do izjednačenja, pošto je Stefan Mitrović nespretno reagovao i oborio protivničkog fudbalera u svom šesnaestercu.

8' - GOL! Srbija vodi, Tadićeva majstorija iz slobodnjaka

Srbija rano dolazi do gola i vođstva, pošto je u osmom minutu Dušan Tadić maestralno izveo slobodan udarac sa nekih 18 metara udaljenosti.

1' - Počeo je meč

Počeo je meč Bahreina i Srbije u Manami.

Zagrevanje je u toku, meč uskoro počinje

Reprezentativci Srbije izašli su na teren, u toku je zagrevanje i uskoro se očekuje početak meča u Manami.

Poznata startna postava Srbije

Selektor Dragan Stojković Piksi odabrao je sledećih 11 igrača za startnu postavu protiv Bahreina:

V. Milinković Savić, Pavlović, Milenković, S. Mitrović, Mladenović, Žiković, Gudelj, Ilić, S. Milinković Savić, Tadić, Jović.

"Orlovi" krenuli ka stadionu

Meč Baherina i Srbije igra se na Nacionalnom stadionu u Rifi, na koji su se "orlovi" uputili.

Početak susreta je od 16.30 časova po srednjeevropskom vremenu.

Srbija bez Mitrovića, Kostića i Lukića

Selektor Stojković je dodao da će Srbija nastupati bez Aleksandra Mitrovića, Saše Lukića i Filipa Kostića, koji su u procesu oporavka od povrede.

Ostali igrači su na raspolaganju i treba očekivati da će veliki broj igrača dobiti minute na ovom susretu.

Reči selektora Piksija pred meč

"Ovo je samo prijateljska utakmica i najvažnije za naš tim je da se niko ne povredi za tih 90 minuta. Želja nam je da još jednom pokažemo da je Srbija zaslužila da bude učesnik Mundijala u Kataru. Sjajna prilika za sve nas, veoma sam srećan jer prvi put imam priliku da boravim u Bahreinu i želim sa svojim momcima da ostavim što bolji utisak na terenu“, izjavio je selektor.

Generalna proba za "orlove"

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija u Bahreinu će imati generalnu probu pred Svetsko prvenstvo.

Srbija se sastaje sa domaćom selekcijom, u prijateljskoj utakmici, poslednjoj pred početak Mundijala.

Dan ranije, "orlovi" su odradili trening u Manami.