Partizan ponovo preokretom do pobede, crno-beli "zaledili" Olimpiju

Košarkaši Partizana savladali su na svom parketu ekipu Olimpije iz Milana rezultatom 82:69, u meču 13. kola Evrolige

Crno-beli su na impresivan način došli do treće vezane pobede u Evroligi.

Srpski tim nije najbolje otvorio meč, čak na momente dozvolio gostima da se razigraju i raspucaju.

"Armani" je dobro branio na jednoj strani, a u napadu imao protok lopte i pogađao šuteve sa distance.

U prvih 20 minuta košarke, Olimpija je imala u nekoliko navrata sedam poena prednosti, ali je Partizan sprečavao da deficit dostigne dvocifrenu brojku.

Međutim, treća četvrtina donela je još bolju igru gostiju, koji su uspeli da se odlepe na +15.

I dok bi to protiv neke druge ekipe u Evroligi, verovatno bilo dovoljno da se stekne potpuna kontrola nad utakmicom, protiv ovakvog Partizana to nije bio slučaj.

Vođeni sjajnom podrškom sa prepunih tribina "Štark arene", crno-beli priredili su neverovatan preokret.

U finišu treće i početkom četvrte četvrtine, tim Željka Obradovića napravio je seriju 16:2, te tako potpuno izbrisao deficit.

Sam finiš meča bio je potpuno jednoličan i protekao je potpuno u znaku Partizana.

Armani se mučio da pogleda ka košu, te je nekoliko napada završavao bez upućenog šuta.

Partizan je pogađao iz gotovo svih pozicija, pa je uspeo sa -15, da preokrene na +10 u jednom trenutku.

Tako crno-beli gostima nisu ostavili prostora da učine meč neizvesnijim, pa su priveli meč kraju bez većih poteškoća.

Panter je predvodio strelce crno-belih sa 19 poena, Kaboklo je ubacio 16, a Ledej 15 poena.

Kod gostiju, istakli su se Šilds sa 19 i Lo sa 12 poena.

Partizan je tako došao do sedme pobede u 13 utakmica, dok je Milano ostao na četiri pobede i sada došao do devetog poraza.

Utakmicu je obeležila i povreda Alekse Avramovića, koji je u drugoj četvrtini morao da napusti parket.

7. dec 2023 • 22:30

Kraj meča, Partizan je savladao Olimpiju!

Sjajna košarka srpskog tima i u četvrtoj četvrtini, pa Partizan stiže do pobede rezultatom 82:69.

35' - Erupcija u Areni, Naneli pogađa za +6

Ne mogu ni da pogledaju ka košu košarkaši gostujuće ekipe, zahvaljujući veoma požrtvovanoj i disciplinovanoj odbrani Partizana.

Na drugoj strani, Naneli je pogodio trojku, pa su crno-beli stekli svoju najveću prednost na meču - 70:64.

33' - Partizan ponovo vodi

Nastavili su crno-beli sa sjajnom igrom i u poslednjoj deonici, pa poenima Pantera i Doužera, stiče minimalnu prednost - 65:64.

Kraj treće četvrtine: Partizan - Olimpija 61:62

Kakva eksplozija igrača Partizana u završnici treće četvrtine.

Obradovićevi momci prave seriju 16:2 i tako nadoknađuju 15 poena zaostatka.

Nakon 30 minuta košarke, rezultat je 61:62.

28' - Partizan se vraća u meč

Vodili su gosti i 15 poena u trećoj četvrtini, ali je Partizan sada u naletu, pa poenima Pantera i Ledeja uspeva da smanji razliku na osam poena - 62:54.

25' - Partizan se muči, Olimpija stiče +11

Gosti iz Milana zaigrali su odličnu odbranu, a potom i pogodili sa distance na drugoj strani.

Olimpija tako stiže do najvećih 11 poena prednosti - 56:45.

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

Poluvreme: Partizan - Olimpija 39:44

Još jednom je Partizan dozvolio gostima da steknu maksimalnih +7, pre nego što je postigao poene i smanjio deficit na pet poena.

Olimpija na poluvreme odlazi sa prednošću 44:39.

Kaboklo je daleko najefikasniji u redovima crno-belih, sa 16 poena. Smailagić ima osam, a Panter sedam poena.

Kod "Armanija", ističu se Šilds sa 15, Lo sa sedam, kao i Tonut i Meli sa po šest poena.

17' - Olimpija u seriji, gosti ponovo vode

Ponovo su igrači tima iz Milana napravili seriju dobrih poteza na obe strane.

To je rezultovalo serijom 10:2 i vođstvom Olimpije - 37:31.

13' - Panter "cepa" mrežicu, Partizan vodi

Iako su gostili imali prednost, koja je na momenat iznosila i sedam poena, Partizan početkom druge deonice dolazi do preokreta i vođstva.

Kraj prve četvrtine: Partizan - Olimpija 20:25

Gosti nakon 10 minuta košarke imaju prednost od pet poena.

Poput slučaja kada su u Beogradu gostovali kod Crvene zvezde, "Armani" je raspucan i protiv Partizana.

Zahvaljujući poenima Nanelija u poslednjem posedu, crno-beli su uspeli da smanje deficit.

6' - Povreda Avramovića

Požalio se srpski reprezentativac na povredu, nakon jednog duela ispod svog koša.

Avramović je morao da napusti teren...

5' - Nešto bolji start gostiju

Raspoloženi su igrači Olimpije na startu ovog meča, pa nakon pet minuta, imaju prednost u iznosu od 13:10.

1' - Počeo je meč

Počeo je susret u do poslednjeg mesta popunjenoj "Štark areni"...

Stanje na tabeli

Ekipe u meč ulaze u različitom raspoloženju i formi.

Srpski klub vezao je dve pobede, nad Panatinaikosom i Monakom, obe su izvojevane nakon produžetka.

Sa druge strane, "Armani" je vezao dva poraza, od Žalgirisa i Bajerna.

Partizan u Evroligi ima skor 6-6, a Milano četiri pobede i osam poraza.

Gosti bez Mirotića

U gostujućem timu, koji se nalazi u velikoj krizi, neće biti Nikole Mirotića, letošnjeg pojačanja iz Barselone.

Mirotić je bio "već viđen" u Partizanu, ali je zbog pritisaka odustao od dolaska među crno-bele.

Nekoliko dana pre meča Olimpije protiv Partizana u Beogradu, italijanski klub saopštio je da je Mirotić doživeo povredu.