Ronaldo odigrao 1200. meč u karijeri i golom obeležio jubilej

Legendarni Portugalac je na pravi način obeležio jubilarni meč u profesionalnoj karijeri

Portugalski fudbaler Kristijano Ronaldo novim pogotkom je obeležio jubilarni 1200. meč u profesionalnoj karijeri u kojem je El Nasr pobedio gradskog rivala El Rijad rezultatom 4:1.

Povodom velikog jubileja, na stadionu El Nasra je pre početka meča upriličena prigodna ceremonija za 38-godišnjeg Ronalda.

Portugalac je u 33. minutu postigao i gol na jubilarnom meču, a u 48. minutu prvog poluvremena je bio asistent Otaviju za 2:0.

Na 3:0 povećao je Anderson Taliska u 67., a na 3:1 smanjio je Endi Grej u 69. minutu. Taliska je drugim golom na meču, u 94. minutu, postavio konačan rezultat.

Ronaldo je tokom karijere igrao za Sporting i njihov dres je nosio na 31 utakmici (5 golova). Za Mančester junajted ima 346 nastupa (145), za Real Madrid 438 mečeva(450), za Juventus 134 (101), dok je za El Nasr upisao 46 nastupa (39). Za reprezentaciju Portugala odigrao je 205 mečeva i postigao 129 golova.

Ispred Ronalda po broju mečeva u karijeri samo su engleski golman Piter Šilton (1.375), još jedan Englez Pol Bestok (1.286) i Brazilci Rožerio Seni (1.237) i Fabio (1.212).