Tragične scene u Španiji, preminuo navijač u Granadi

Utakmica Granade i Atletik Bilbaa prekinuta je u 18. minutu, jer je jedan navijač domaćih preminuo na tribinama
Tragične scene u Španiji, preminuo navijač u GranadiGetty © Fran Santiago

Nakon što su sudije primetile dešavanja na tribinama, utakmica je prekinuta u 18. minutu.

Igrači oba tima su nakon toga otišli u svlačionicu, a čelnici španskog prvenstva potvrdili su da susret neće biti nastavljen.

Igrao se 17. minut susreta, kada je Unai Simon, čuvar mreže Baskijaca, pozvao glavnog arbitra i ukazao na situaciju na tribinama.

Navodi se da je navijač domaćih kolabirao, a La Liga je potvrdila da je potom i preminuo.

Španski mediji navode da je uzrok smrti srčani udar, koji je doživeo navijač Granade.

"Utakmica između Granade i Atletik Bilbaa je suspendovana, zbog tužne smrti navijača. Naše misli idu njegovoj porodici i prijateljima, kao i svim ljubiteljima FK Granada. Datum i vreme nastavka meča biće saopšteni uskoro", navodi se u saopštenju La lige.

Rezultat u trenutku prekida meča bio je 0:1, pošto su gosti vodili golom Injakija Vilijamsa od šestog minuta.