Stefanovo "Ajmo tata" jače od umora i drhtanja ruku

Novak Đoković upisao je maestralnu pobedu nad ruskim teniserom Danila Medvedevim na Završnom mastersu u Torinu. Kako je meč trajao više od tri časa, srpski teniser bio je vidno iscrpljen, ali je uz podršku svoje porodice i tima, uspeo da smogne snage i dođe do trijumfa.
Stefanovo "Ajmo tata" jače od umora i drhtanja rukuGetty © Valerio Pennicino

Nije meč Novaka Đokovića i Danila Medvedeva trebalo da predstavlja višečasovnu gladijatorsku borbu, pošto nije imao preteranog rezultatskog značaja.

Ipak, majstori tenisa kakvi jesu, Novak i Danil su priredili spektakl navijačima u Torinu.

Tri sata i devet minuta trajala je borba u tri seta, koja je pripala srpskom teniseru.

Na momente, obojica su bili toliko iscrpljeni, da su i navijači počeli da im pričaju da meč nije toliko bitan i da čuvaju energiju.

Novak Đoković je nakon taj-brejka drugog seta, seo na klupu i jedva dolazio do daha, dok su mu ruke drhtale.

U tom trenutku, sa tribina se čuo njegov sin Stefan, koji je uzviknuo "Ajmo tata!".

Srpski teniser je često tokom meča gledao i imao interakciju sa svojim timom i porodicom.

Treći, odlučujući set, takođe je otišao u taj-brejk, a ovoga puta Đoković je bio bolji sa 7:2 i stigao do pobede.

Novak se, već ranije, plasirao u polufinale Završnog mastersa u Torinu, a protivnik u polufinalu biće mu Amerikanac Tejlor Fric.

Taj meč na programu je već u subotu, najverovatnije od 14.00 časova. Organizator će naknadno potvrditi termin polufinalnih utakmica.