Zvezdini klinci ispustili Mančester siti - nerešeno za kraj

Milijaševi puleni su dva puta vodili, ali nisu uspeli da sačuvaju prednost
Zvezdini klinci ispustili Mančester siti - nerešeno za kraj© Facebook / FK Crvena zvezda

Omladinska selekcija Crvene zvezde remizirala je 2:2 protiv vršnjaka Mančester sitija u poslednjoj utakmice Lige šampiona za mlade timove.

Ekipa Nenada Milijaša dva puta je vodila u utakmici igranoj na krovu šoping centra na Voždovcu, ali nije uspela da stigne do druge pobede u ovom takmičenju.

Zvezda je povela u 20. minutu preko Jovana Šljivića, na asistenciju Alekse Cvetkovića. Ešton Muir je izjednačio u 36. minutu, ali samo pet minuta kasnije, crveno-beli su ponovo stigli do prednosti.

Ovog puta je strelac bio Andrija Maksimović, a u ulozi asistenta se ponovo našao Cvetković. Ipak, domaća ekipa nije izdržala do kraja, pošto je Farid Alfa Rupreht u 76. minutu postavio konačan rezultat.

Zvezda je tako u Ligi šampiona mladih okončala takmičenje sa četiri boda, koliko je prikupila i ekipa Jang bojsa, ali je srpski tim imao bolju gol-razliku nakon izjednačenog međusobnog skora. Siti je prvi sa 14 bodova, a Lajpcig drugi sa 11.