Zvezda ponovo na pobedničkom koloseku, Alba razbijena u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Albe sa 85:71 u meču 14. kola Evrolige
Zvezda ponovo na pobedničkom koloseku, Alba razbijena u Beogradu© Dusan Milenkovic/ATAImages

Crvena zvezda je prekinula niz od dva poraza u Evroligi, pa impresivnom partijom došla do trijumfa nad berlinskom ekipom.

Prvu veću prednost Zvezda je stekla početkom druge deonice (31:22), bilo je i "plus 10" (41:31) u 15. minutu, a na poluvreme se otišlo sa 51:42.

Posle dva minuta igre u trećoj deonici bilo je 57:42 i već tad je bilo jasno da će Zvezda upisati petu pobedu u Evroligi ove sezone.

U poslednju deonicu ušlo se rezultatom 71:53, a tri i po minuta pre kraja bilo je "plus 20" (82:62).

Kod Zvezde je najefikasniji bio Nemanja Nedović sa 20 poena, Rokas Gedraitis je dodao 19, Miloš Teodosić 12, a Dejan Davidovac 10.

Dvocifreni u Albi su bili Luis Olinde sa 13, Johanes Timan sa 12 i Jani Vecel sa 10 poena.

Zvezda sad ima skor 5-9, a Alba 2-12.

Naredne nedelje na programu je duplo kolo Evrolige, Zvezda će u utorak dočekati Real, dok će u četvrtak igrati kao gost protiv Makabija u dvorani "Aleksandar Nikolić".

• 14. dec 2023 • 20:45

20:45

Kraj meča

Crvena zvezda je savladala Albu sa 85:71.

• 20:21

Kraj treće četvrtine - 71:53

Zvezda grabi ka pobedi, velikih 18 poena prednosti pred početak poslednje četvrtine.

• 20:07

25' Zvezda čuva prednost - 61:46

Crveno-beli čuvaju prednost i grabe ka pobedi.

• 19:41

Poluvreme: Crvena zvezda - Alba 51:42

Nastavio je tim sa Malog Kalemegdana sa dobrom igrom i u drugoj četvrtini, pa će na pauzu za poluvreme da odnese devet poena prednosti.

Nakon 20 minuta, rezultat je 51:42, a Zvezda je u par navrata imala i deset poena prednosti.

Najefikasniji u dosadašnjem toku meča su Gedraitis sa 12 i Nedović sa 11 poena na jednoj strani, dok se kod gostiju ističu Tieman sa 10 i Vecel sa šest poena.

• 19:37

17' - Dvocifreno vođsvo Zvezde

Novim poenima Nedovića, srpski tim prvi put na meču stiče maksimalnih deset poena prednosti - 49:39.

• 19:18

Kraj prve četvrtine: Crvena zvezda - Alba 25:22

Posle prve deonice, Zvezda ima prednost u iznosu od tri poena.

Crveno-beli su gotovo celu četvrtinu bili u prednosti, koja je na momente iznosila i pet poena.

Broj ubačenih poena govori da su obe ekipe napadački raspoložene.

• 19:10

7' - Solidan start crveno-belih

Zvezda nakon sedam minuta košarke vodi sa 16:13. Raspoloženi u redovima tima koji sa klupe predvodi Janis Sferopulos, jesu Luka Mitrović i Nemanja Nedović, koji su ubacili po šest poena.