Ovo je bila osma uzastopna utakmica za Mitrovića u saudijskom prvenstvu na kojoj je zatresao mrežu
Mitrović je noćna mora za sve u Arabiji - novi gol Srbina, vodi El Hilal ka tituliGetty © Yasser Bakhsh / Stringer

Nastavlja se teror Aleksandra Mitrovića u Saudijskoj Arabiji.

Najbolji strelac u istoriji reprezentacije Srbije postigao je novi gol za El Hilal, ovog puta u pobedi 2:0 na domaćem terenu protiv El Vehde.

Bio je to meč 17. kola najjače lige Saudijske Arabije, a Mitrović je u 80. minutu duplirao prednost svog tima. Prethodno je u 20. minutu prvi gol za goste postigao Saud Abdulhamid. Napadaču reprezentacije Srbije ovo je 15. gol u 14 utakmica u tamošnjem prvenstvu.

Uz Mitrovića, koji je odigrao ceo meč, Sergej Milinković-Savić je u igru ušao tek u nadoknadi vremena.

El Hilal je sad na prvom mestu saudijskog prvenstva sa 47 bodova, 10 više od drugoplasiranog El Nasra koji će meč ove runde igrati u subotu.