Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Završnog turnira u Torinu, pošto je u polufinalu savladao američkog tenisera Tejlora Frica sa 2:0 u setovima (7:6, 7:6). Priliku da osvoji šestu titulu i ispiše nove rekorde, Novak će imati u nedelju od 19.00 časova, kada će se sastati sa boljim iz duela Rubljov - Rud.
Čelični živci kralja taj-brejkova, Novak srušio Frica i plasirao se u finale TorinaGetty © Matthew Stockman

Ni umor od meča sa Medvedevim, ni žestoka borba sa Tejlorom Fricom manje od 24 sata nakon toga, nisu uspeli da zaustave Novaka Đokovića u pohodu ka finalu Završnog turnira u Torinu.

Nova gladijatorska partija srpskog tenisera, ovoga puta protiv 25-godišnjeg Amerikanca, kojeg je prelomio na iskustvo, želju i umeće.

Novak je do pobede došao nakon dva taj-brejka, što dodatno pokazuje koliko je neizvestan bio polufinalni meč.

Dobro je počeo susret po Đokovića, pošto je prvi stigao do brejka i prednosti od 3:2 u prvom setu.

Ipak, ekspresno je Fric odgovorio i uzvratio brejk.

Do kraja seta su obojica bili sigurni na svojim servis gemovima, pa je taj-brejk odlučio ko će povesti.

I u taj-brejku do poslednjeg poena bilo je neizvesno, ali je Novak uspeo da sa 4:5, osvoji dva poena na svoj servis, a potom i jedan na protivnikov, pa sa 7:5 bude bolji i osvoji prvi set.

Iako je bilo teško za pomisliti, drugi set je doneo još veću dramu i neizvesnost.

Novak je napravio nešto dužu pauzu između dva seta, što je bilo i očekivano nakon jučerašnjeg maratonskog meča.

Uradio je to kako bi se nešto više osvežio, ali ga je ta pauza izbacila iz ritma i veću korist donela rivalu.

Fric je izgledao energičnije, što je rezultovalo brejkom na samom startu drugog seta.

Nakon toga, gledala se rezultatska klackalica i borba za svaku loptu i svaki poen, ali brejka nije bilo.

Obojica tenisera su dobijala servis gemove i sve je išlo ka tome da Fric osvoji drugi set.

Vodio je Amerikanac sa 5:3 i bio na dva poena od izjednačenja po setovima, ali je u najboljem trenutku Novak odlučio da zaigra svoj prepoznatljivi, najbolji tenis.

Prvo je usledilo smanjenje na 5:4, potom brejk za 5:5, a onda i ekspresni preokret na 6:5.

Fric je uspeo da izbori taj-brejk drugog seta, ali je opet u tom segmentu Novak bio neprikosnoven.

Poznat kroz istoriju i karijeru kao kralj taj-brejkova, Novak je to još jednom potvrdio, naravno ne toliko lako kao što zvuči.

Fric je vodio sa 4:3 i u ovom delu igre, ali je u samom finišu, poslednjim atomima snage, Novak pronalazio lucidne, gotovo nestvarne udarce i tako sa 8:6 osvojio taj-brejk, samim tim i drugi set, samim tim i trijumfovao u polufinalu.

Najbolji srpski teniser izborio je osmo finale na Završnom turniru, na kom je osvojio pet trofeja.

U nedelju od 19.00 časova, Đoković će se boriti za šestu titulu, čime će pokušati da se izjednači sa Rodžerom Federerom.

Protivnik u finalu biće mu bolji iz duela Rud - Rubljov, koji je na programu od 21.00.

• 19. nov 2022 • 16:05

16:05

Kraj meča, Novak je savladao Frica sa 2:0 u setovima!

Đoković osvaja i drugi set nakon taj brejka, te sa 7:6, 7:6 eliminiše Frica i beleži plasman u finale Završnog turnira u Torinu.

• 15:55

I drugi set ide u taj-brejk

Napao je Novak servis Frica, ali nije uspeo da dođe do brejka i osvajanja drugog seta, samim tim i pobede.

Šansu za to imaće u taj-brejku, koji sledi.

• 15:50

Đoković preokreće na 6:5, Fric servira za opstanak u meču

Nastavlja sa odličnom igrom najbolji srpski teniser. Stigao je Novak do preokreta i vođstva od 6:5, pa će u narednom gemu Fric morati da servira za opstanak u meču.

• 15:47

Brejk! Novak izjednačuje na 5:5

Srpski teniser pravi brejk u najboljem trenutku, čime dolazi do izjednačenja na 5:5 u drugom setu.

Podsećanja radi, Fric je vodio sa 5:3 i bio na dva poena od osvajanja seta.

• 15:41

Đoković produžava set, Fric sada u prilici da izjednači

Iako je američki teniser imao 30:0 na Novakov servis, Đoković je uspeo da preokrene gem i smanji na 5:4.

U narednom gemu Fric servira za osvajanje drugog seta.

• 15:37

Novak ponovo servira za opstanak u setu

Fric stiže do prednosti od 5:3 u drugom setu, pa će Đoković u narednom gemu morati da servira za opstanak u setu.

• 15:27

Američki teniser održava prednost brejka - 4:2

Nema Fric problema na svojim servis gemovima, pa tako održava prednost brejka u drugom setu, u kojem vodi sa 4:2.

• 15:15

Fric drugi set započinje brejkom

Nešto duža pauza koju je Novak napravio između dva seta, više je prijala protivniku, koji pravi brejk odmah na startu.

Ubrzo potom, Fric potvrđuje brejk i dolazi do prednosti od 2:0.

• 15:07

Novak osvaja prvi set sa 7:6!

Čelični živci i milimetarski precizni udarci Novaka u završnici taj-brejka, donose mu osvajanje prvog seta i prednost u polufinalu Završnog turnira u Torinu.

• 15:00

Prvi set rešiće taj-brejk

Nakon 12 gemova, rezultat je 6:6, pa će pobednik prvog seta biti poznat nakon taj-brejka.