Čelični živci kralja taj-brejkova, Novak srušio Frica i plasirao se u finale Torina

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Završnog turnira u Torinu, pošto je u polufinalu savladao američkog tenisera Tejlora Frica sa 2:0 u setovima (7:6, 7:6). Priliku da osvoji šestu titulu i ispiše nove rekorde, Novak će imati u nedelju od 19.00 časova, kada će se sastati sa boljim iz duela Rubljov - Rud.

Ni umor od meča sa Medvedevim, ni žestoka borba sa Tejlorom Fricom manje od 24 sata nakon toga, nisu uspeli da zaustave Novaka Đokovića u pohodu ka finalu Završnog turnira u Torinu.

Nova gladijatorska partija srpskog tenisera, ovoga puta protiv 25-godišnjeg Amerikanca, kojeg je prelomio na iskustvo, želju i umeće.

Novak je do pobede došao nakon dva taj-brejka, što dodatno pokazuje koliko je neizvestan bio polufinalni meč.

Dobro je počeo susret po Đokovića, pošto je prvi stigao do brejka i prednosti od 3:2 u prvom setu.

Ipak, ekspresno je Fric odgovorio i uzvratio brejk.

Do kraja seta su obojica bili sigurni na svojim servis gemovima, pa je taj-brejk odlučio ko će povesti.

I u taj-brejku do poslednjeg poena bilo je neizvesno, ali je Novak uspeo da sa 4:5, osvoji dva poena na svoj servis, a potom i jedan na protivnikov, pa sa 7:5 bude bolji i osvoji prvi set.

Iako je bilo teško za pomisliti, drugi set je doneo još veću dramu i neizvesnost.

Novak je napravio nešto dužu pauzu između dva seta, što je bilo i očekivano nakon jučerašnjeg maratonskog meča.

Uradio je to kako bi se nešto više osvežio, ali ga je ta pauza izbacila iz ritma i veću korist donela rivalu.

Fric je izgledao energičnije, što je rezultovalo brejkom na samom startu drugog seta.

Nakon toga, gledala se rezultatska klackalica i borba za svaku loptu i svaki poen, ali brejka nije bilo.

Obojica tenisera su dobijala servis gemove i sve je išlo ka tome da Fric osvoji drugi set.

Vodio je Amerikanac sa 5:3 i bio na dva poena od izjednačenja po setovima, ali je u najboljem trenutku Novak odlučio da zaigra svoj prepoznatljivi, najbolji tenis.

Prvo je usledilo smanjenje na 5:4, potom brejk za 5:5, a onda i ekspresni preokret na 6:5.

Fric je uspeo da izbori taj-brejk drugog seta, ali je opet u tom segmentu Novak bio neprikosnoven.

Poznat kroz istoriju i karijeru kao kralj taj-brejkova, Novak je to još jednom potvrdio, naravno ne toliko lako kao što zvuči.

Fric je vodio sa 4:3 i u ovom delu igre, ali je u samom finišu, poslednjim atomima snage, Novak pronalazio lucidne, gotovo nestvarne udarce i tako sa 8:6 osvojio taj-brejk, samim tim i drugi set, samim tim i trijumfovao u polufinalu.

Najbolji srpski teniser izborio je osmo finale na Završnom turniru, na kom je osvojio pet trofeja.

U nedelju od 19.00 časova, Đoković će se boriti za šestu titulu, čime će pokušati da se izjednači sa Rodžerom Federerom.

Protivnik u finalu biće mu bolji iz duela Rud - Rubljov, koji je na programu od 21.00.

19. nov 2022 • 16:05

Kraj meča, Novak je savladao Frica sa 2:0 u setovima!

Đoković osvaja i drugi set nakon taj brejka, te sa 7:6, 7:6 eliminiše Frica i beleži plasman u finale Završnog turnira u Torinu.

I drugi set ide u taj-brejk

Napao je Novak servis Frica, ali nije uspeo da dođe do brejka i osvajanja drugog seta, samim tim i pobede.

Šansu za to imaće u taj-brejku, koji sledi.

Đoković preokreće na 6:5, Fric servira za opstanak u meču

Nastavlja sa odličnom igrom najbolji srpski teniser. Stigao je Novak do preokreta i vođstva od 6:5, pa će u narednom gemu Fric morati da servira za opstanak u meču.

Brejk! Novak izjednačuje na 5:5

Srpski teniser pravi brejk u najboljem trenutku, čime dolazi do izjednačenja na 5:5 u drugom setu.

Podsećanja radi, Fric je vodio sa 5:3 i bio na dva poena od osvajanja seta.

Đoković produžava set, Fric sada u prilici da izjednači

Iako je američki teniser imao 30:0 na Novakov servis, Đoković je uspeo da preokrene gem i smanji na 5:4.

U narednom gemu Fric servira za osvajanje drugog seta.

Novak ponovo servira za opstanak u setu

Fric stiže do prednosti od 5:3 u drugom setu, pa će Đoković u narednom gemu morati da servira za opstanak u setu.

Američki teniser održava prednost brejka - 4:2

Nema Fric problema na svojim servis gemovima, pa tako održava prednost brejka u drugom setu, u kojem vodi sa 4:2.

Fric drugi set započinje brejkom

Nešto duža pauza koju je Novak napravio između dva seta, više je prijala protivniku, koji pravi brejk odmah na startu.

Ubrzo potom, Fric potvrđuje brejk i dolazi do prednosti od 2:0.

Novak osvaja prvi set sa 7:6!

Čelični živci i milimetarski precizni udarci Novaka u završnici taj-brejka, donose mu osvajanje prvog seta i prednost u polufinalu Završnog turnira u Torinu.

Prvi set rešiće taj-brejk

Nakon 12 gemova, rezultat je 6:6, pa će pobednik prvog seta biti poznat nakon taj-brejka.

Izjednačenje - 5:5

Odbranio se Novak i izjednačio na 5:5 u prvom setu, sledi rasplet tog dela igre.

Đoković servira za opstanak u prvom setu

Dobri servisi Frica, doneli su mu prednost od 5:4, pa će Đoković u narednom gemu servirati za produžetak prvog seta.

Fric odmah vraća brejk i izjednačuje na 3:3

Nakon prvog, ekspresno je viđen i drugi brejk na meču. Američki teniser uzvratio je oduzimanje servisa i tako izjednačio na 3:3.

Novak stiže prvi do brejka

Srpski teniser ponovo je odigrao gem bez izgubljenog poena, a ovoga puta bilo je to na Fricov servis, čime Đoković prvi stiže do brejka i prednost od 3:2 u prvom setu.

Bez brejka na startu

Dobrano se pomučio Fric u prvom servis gemu na meču, ali je uspeo da odbije pokušaje Đokovića da dođe do brejk lopte.

Naredni gem, Novak je osvojio bez izgubljenog poena.

Počeo je polufinalni susret Đokovića i Frica

Američki teniser dobio je u bacanju novčića, pa je izabrao da prvi servira na meču.

Meč uskoro počinje

Teniseri polako izlaze na teren. Uskoro će zagrevanje, a potom i početak susreta, koji se očekuje oko 14.10 časova.

Ključno pitanje - Novakova energija

Teniski svet još uvek bruji o meču Đokovića i Medvedeva, odigranom u petak.

Novak je, iako taj meč nije imao nikakav takmičarski značaj, na neki način sebi učinio medveđu uslugu, igrao maksimalno i na terenu proveo više od tri sata.

Uspeo je da se izvuče sa ivice ambisa i obori još jedan rekord, čime je nadmašio Rodžera Federera.

Đoković na teren protiv Frica, izlazi nakon manje od 24 časa, pošto je savladao Medvedeva.

Međusobni skor apsolutno na strani srpskog tenisera

Đoković i Fric su se do sada sastajali pet puta i svih pet mečeva dobio je srpski teniser.

Novak želi da osvoji šestu titulu na Završnom turniru, čime bi se izjednačio sa Rodžerom Federerom.

Novak sa maksimalnim učinkom, Fric prošao kao drugoplasirani

Novak Đoković je grupnu fazu takmičenja završio sa maksimalnim učinkom, a posebno impresivna bila je njegova pobeda nad Danilom Medvedevom u trećem kolu crvene grupe.

Tejlor Fric je u zelenoj grupi završio kao drugoplasirani, iza Kaspera Ruda. Amerikanac je iznenadio prvo Rafaela Nadala, a onda i Feliksa Ože-Alijasima.