Arsenal (bar na kratko) zaseo na vrh tabele

Fudbaleri Arsenala pobedili su Brajton sa 2:0 i zaseli na prvo mesto Premijer lige

Arsenal je trijumfom nad Brajtonom, barem na kratko, došao do liderske pozicije u Premijer ligi.

Posle prvih 45 minuta nije bilo promene rezultata, ali je Arsenal u nastavku prelomio i došao do tri boda.

Gabrijel Žezus je u 53. minutu doneo prednost "tobdžijama", a pobedu je potvrdio Kai Haverc u 87. minutu.

Arsenal je prvi sa 39 bodova, i tu će ostati ukoliko Liverpul ne savlada Mančester junajted u derbiju kola.

Brajton je deveti sa 26 bodova.

Aston Vila je u gostima pobedila Brentford, iako je do 77. minuta gubila.

Luis-Poter je u 45. minutu doneo domaćinu prednost, ali je Brentford ostao bez Bena Mija u 71. minutu, pošto je dobio direktan crveni karton.

Gosti su to iskoristili, pa su izjednačili preko Morena, a Oli Votkins je doneo pobedu u 85. minutu.

Vest Hem je na svom terenu pobedio Vulvse sa 3:0.

Kudus je postigao dva gola u prvom delu susreta, a konačan rezultat postavio je Džerod Boven u 74. minutu meča.

Vest Hem je sedmi sa 27 bodova, Vulverhempton ima 19 i nalazi se na 13. mestu.