"Delfini" poraženi od Nemačke na turniru u Budimpešti

Vaterpolisti Srbije poraženi su od selekcije Nemačke sa 11:9 (2:3, 4:1, 2:4, 3:1) na otvaranju "E-On kupa" u Budimpešti

Srbija je u prvoj četvrtini stekla minimalnu prednost 3:2, a ona je mogla biti ubedljivija, pošto je okvir gola nekoliko puta zaustavio "delfine".

Vico je povratak u reprezentaciju obeležio golom, upisao se i debitant Gladović, uz njih i Marko Radović.

Nemci su svoje jedine dve prave prilike iskoristili.

U nastavku su Nemci zaigrali mnogo bolje, dok je napad srpskog tima potpuno stao.

Pljevančić je realizovao igrača više za 4:2, nakon čega su Nemci serijom od 4:0 preokrenuli rezultat.

Početkom trećeg dela, Nemačka je imala 7:4, a onda se razigrao Dušan Mandić. Smanjio je na 7:5, pa na 8:6 i 8:7.

U toj seriji Rašović nije iskoristio peterac ali je izjednačenje doneo Martinović.

U poslednjih osam minuta se ušlo sa 8:8.

Drašović je iz peterca doneo vođstvo i to je od srpskog napada bili sve.

Nije bilo organizacije, promašivani su ziceri, što su Nemci iskoristili i serijom od tri gola stigli do pobede.

Srbija u utorak od 9.30 igra sa Rumunijom drugi meč na turniru u Mađarskoj.