Zvezda pregazila Cibonu, 15 poena gostiju u drugom poluvremenu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na svom parketu ekipu Cibone sa ubedljivih 92:53 u meču sedmog kola ABA Lige.
Zvezda pregazila Cibonu, 15 poena gostiju u drugom poluvremenu© ABA liga/Dragana Stjepanović

Deklasirali su crveno-beli goste iz Zagreba u dvorani "Aleksandar Nikolić" i tako došli do drugog uzastopnog trijumfa od kad je na klupu seo Duško Ivanović.

Cibona je pružala otpor samo u prvoj četvrtini, koja je završena rezultatom 21:20 za domaćina.

Usledila je bolja igra domaćih, koji su, kako je vreme odmicalo, sticali osetniju razliku.

Na poluvreme se otišlo sa 50:38 i očekivalo se da će u drugom poluvremenu, Zvezda odrađivati posao i privesti meč kraju bez većih problema.

Tako je i bilo, s tim što je u drugih 20 minuta meča, Zvezda potpuno pregazila rivala.

Srpski tim postigao je 42 poena, a primio samo 15, što je rezultovalo pobedom od 39 poena razlike.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Nemanja Nedović sa 24, Filip Petrušev sa 14 i Nikola Ivanović sa 10 poena.

Kod Cibone, jedini dvocifren bio je Aleksandar Aranitović sa deset poena, dok su po devet ubacili Lovro Mazalin, Filip Bundović i Ivan Majcunić ubacili po devet poena.