Zvezda ne može da se meri sa Realom - prvak Evrope lako do pobede u Beogradu

Crveno-beli nisu uspeli da pruže ozbiljniji otpor braniocu trofeja
Zvezda ne može da se meri sa Realom - prvak Evrope lako do pobede u Beogradu© Dusan Milenkovic/ATAImages

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su danas od Reala rezultatom 72:58 u meču 15. kola Evrolige.

Zvezda sad ima skor 5-10, a lider Evrolige Real 14-1.

Domaćin je mnogo bolje otvorio meč i vodio 7:0 i 14:6, ali Real je i bez povređenih Gabrijela Deka, Rudija Fernandeza i Geršona Jabuselea uzvratio pa je na kraju prve deonice bilo 20:20.

Real je u finišu druge deonicw prvi put imao dvocifrenu prednost (43:33), a na poluvremenu je bilo 45:34 za goste.

Real je na početku treće deonice imao plus 15 (49:34), a u poslednjih 10 minuta se ušlo vođstvom gostiju 61:45. Četiri minuta pre kraja Real je vodio 68:50 i tad je bilo jasno da će aktuelni šampion Evrope ostvariti pobedu.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Miloš Teodosić i Luka Mitrović sa po 14 poena, Adam Hanga je dao 10. Real je predvodio Mario Hezonja sa 17 poena i 10 skokova, Vensan Poarije je dao 14 poena, a Eli Ndiaje 10.

Fakundo Kampaco, koji je pre meča dobio prigodan poklon i gromoglasne aplauze navijača Zvezde, okončao je meč sa tri poena, četiri skoka i dve asistencije.

Crvena zvezda u narednom kolu, već u četvrtak, gostuje Makabiju u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić", dok će Real istog dana ugostiti Partizan.

• 19. dec 2023 • 20:40

20:40

Pobeda Reala 72:58

Ubedljiva i krajnje zaslužena pobeda šampiona Evrope u Beogradu.

Crvena zvezda je samo dobro otvorila meč, ali posle toga je Real sve kažnjavao i uspeo da stigne do trijumfa od 14 poena razlike a da nisu ni igrali na svom prepoznatljivom nivou.

• 20:32

Hezonja inspirisan

Sjajna partija hrvatskog košarkaša. Prvo zakucava "alej-up", a onda novi lepi poeni za njega i učinak od 17 poena i 10 skokova na četiri i po minuta pre kraja.

Ne baš sjajna košarka u poslednjoj četvrtini do sada, samo 12 poena ukupno je ubačeno, a Real ima 68:50 u svoju korist.

• 20:20

Kraj treće četvrtine - 45:61

Raste prednost Reala, pošto su treću četvrtinu dobili rezultatom 16:11. Sada je "plus 16" za prvaka Evrope, koji dodatno uspevaju da povećaju prednost trojkama Hezonje i Muse.

• 20:09

25' - Real vodi 53:39

Posle pet minuta u nastavku meča, Real i dalje sve kontroliše i čak malo uvećava prednost na "plus 14".

Hezonja je već ubacio pet poena u drugom poluvremenu, a Zvezda u napadu ne uspeva da iskreira lakše šanse za poene.

• 19:44

Kraj prvog poluvremena - Zvezda gubi 34:45

Loša druga četvrtina za Zvezdu, koja je dozvolila čak 27 poena šampionu Evrope.

Nema šuta za tri, dok sa druge strane Real odlično pod košem uspeva da kazni sve greške Zvezdine odbrane. Poarje je dominirao, dok su dve brze trojke Serhija Rodrigeza učinile da se Real dodatno "odlepi".

Teodosić je ubacio 11 poena, Hanga osam, ali Real kontroliše dešavanja na parketu.

• 19:31

15' - Real se odlepio na 28:35

Real nastavlja da podiže nivo, a 10 poena Poarjea za manje od pet minuta pokazuju dominaciju gostiju od ulaska u igru Simonovića i Tobija u petorku domaćih.

Trojka Hezonje je donela Realu novu prednost, dok igrači Zvezde u napadu imaju sve manje ideja. Čak 15 poena Reala za pet minuta u ovoj deonici.

• 19:21

Kraj prve četvrtine - 20:20

Završena je prva deonica u kojoj je Real uspeo da se konsoliduje u drugih pet minuta. Od trenutka kada je bilo 14:6 za Zvezdu, zaigrali su čvršće u odbrani, pogodili trojke preko Ljulja i Ndijaea, dok su domaći uspeli da za skoro pet minuta igre pogode samo jednom iz igre.

• 19:07

5' - Start iz snova za Zvezdu

Moraju gosti da traže tajm-aut, jer Zvezda vodi 14:6 posle nove trojke Adama Hange. Čak osam poena Mađara do sada, više nego cela ekipa Reala zajedno.

Pogodio je Fakundo Kampaco jednu trojku protiv bivšeg tima, ali muče se Madriđani u napadu u ovom trenutku.

• 19:05

3'- Zvezda odlično počinje

Rezultat je 9:3 za crveno-bele.

Hanga je već na pet poena posle pogođene trojke i potom još jednog dobrog napada. U prva dva i po minuta Real je bio čak i bez poena, a pogađali su za domaće još i Lazić i Mitrović.le.