Partizan "izrudario" petu pobedu u nizu - crno-beli osvojili i Valensiju

Ekipa Željka Obradovića produžili su seriju pobeda u Evroligi, nakon neizvesnog trijumfa u Španiji

19. dec 2023 • 23:01

Pobeda Partizana 72:67!

Sjajni Partizan stiže do pete pobede u nizu u Evroligi, a druge zaredom na gostovanjima, posle onog trijumfa u Kaunasu.

Nije ovo bila baš utakmica kao neke prethodne, daleko manje poena, ali tim Željka Obradovića je protiv agresivne Valensije morao da "izrudari" trijumf.

Još 60 sekundi

Rezultat je 69:65 za Partizan posle poena domaćeg tima!

36' - Problem za Partizan

Vratila se Valensija u potpunosti, rezultat je 61:59, a do kraja je ostalo samo još nešto manje od četiri minuta.

Naneli je pogodio sa poludistance, ali faul Anđušića donosi domaćima poene sa penala.

Ne da se Valensija - 55:49 za crno-bele

Posle dva minuta u poslednjoj deonici, serija 5:2 domaćeg tima tera Obradovića na tajm-aut. Crno-beli deluju kao dosta bolji tim večeras, ali imaju samo šest poena prednosti.

I to je glavni problem - ne koriste brojne prilike i vraćaju Valensiju u život.

Kraj treće četvrtine - 53:44 za Partizan

Odličan treća deonica u kojoj Partizan uspeva da za 10 minuta postigne 10 poena više od Valensije.

Apsolutno je u svemu prednjačio Zek Ledej - posle nijednog poena u prvom poluvremenu, sada je postigao čak 12!

25' - Partizan vodi 41:39

Otvorio je Partizan drugo poluvreme serijom 5:0 posle trojke Ledeja, ali kao da su malo izgubili taj momentum.

Uspeo je Lopez Arestegi da pogodi trojku i smanji zaostatak na dva poena.

Kraj prvog poluvremena - 34:33 za Valensiju

Na kraju je tehničku grešku dobio trener Valensije zbog prigovora na dešavanja na terenu u poslednjim sekundama, pa će treća četvrtina početi slobodnim bacanjima za crno-bele.

Partizan je loše odigrao drugu deonicu, 20:14 za Valensiju u tih 10 minuta. Naneli i Kaboklo su najbolji u Partizanu sa sedam, odnosno šest poena. Kasijus Robertson je ubacio šest za Valensiju.

18' - Valensija stiže do izjednačenja 28:28

Serija domaćeg tima nakon onog tajm-auta, sada ona iznosi 9:2 posle dve pogođene trojke Robertsona.

Smanjili su na 27:28, dok potom Pradilja sa linije za slobodna bacanja donosi izjednačenje.

14' - Crno-beli i dalje bolji

Tajm-aut Valensije nakon serije Partizana 5:0. Povećali su crno-beli prednost na sedam poena prednosti, Naneli je ubacio prvih pet poena u drugoj deonici i sada je 26:19.

Kraj prve četvrtine - 19:14 za Partizan

Od početka meča crno-beli vode. Pogodili su tri trojke iz sedam pokušaja, preko Ponitke, Doužera i Pantera. Na kraju Naneli u samom finišu postavlja aktuelni rezultat.

U timu Valensije za sada su najbolji Puerto sa četiri i Inglis i Klaver sa po tri poena. Dobra odbrana Obradovićevog tima u prvih 10 minuta.

7' - Partizan vodi 12:9

Ostaje 12:9 posle promašenog šuta Ledeja za tri poena, nekoliko loših neiskorišćenih napada na obe strane, a crno-bele za sada predvode Doužer sa pet i Kaboklo sa četiri poena.

Incident na meču u Valensiji

Policija je upala na tribinu gde su navijači Partizana i nasrnuli su na gostujuće navijače. Kako komentariše komentator "Sportkluba", pendrecima su tukli navijače Partizana, a na drugoj strani ima i ratobornih navijača, ali i onih koji bi da prekinu ovu situaciju.

Za to vreme, stala je igra na parketu, gde Partizan posle četiri i po minuta vodi 9:6.

Ipak, nije poznato zbog čega je počela ta tuča na tribinama.