Vaterpolisti u neizvesnoj završnici poraženi od Španije

Vaterpolisti Srbije poraženi su od selekcije Španije sa 13:14 (3:3, 4:5, 4:2, 2:4) na E-ON kupu u Budimpešti

Srbija je na turniru upisala pobede protiv Rumunije 15:5 i Mađarske na peterce 16:14, a poraze od Nemaca 11:9 i Španije 14:13.

Sa ukupno pet bodova je osvojila četvrto mesto iza Španije, Mađarske i Nemačke.

Nijanse su nedostajale Srbiji do boljeg rezultata protiv Španije.

U prvoj četvrtini Španija je tri puta uspevala da anulira minimalnu prednost srpskog sastava.

Španci su moćno delovali u drugih osam minuta, sa tri gola sa igračem više i realizovanim petercem. Bolja igra je donela prednost Španiji 8:5, ali se Srbija nije predavala, pa su Strahinja Rašović i Drašović iz peterca vratili neizvesnost u meč.

Sa dobrom igrom srpski vaterpolisti su nastavili i u trećem delu. Luka Gladović je izjendačio, Ubović sa igračem više stavio tačku na seriju 4:0 i vođstvo 9:8.

Španija je Peroneovim golovima i asistencijama odmakla na 13:11, ali je Mandićev treći gol najavio dramu.

Ubović je dodatno zakuvao 76 sekundi pre kraja golom za izjednačenje, ali je u narednom napadu, Larumbe iz daljine savladao Mišovića i postavio konačan rezultat.