"Valjak" zaustavljen u Zadru, Partizan bez rešenja za Božića

Košarkaši Zadra pobedili su Partizan rezultatom 84:68 u utakmici 13. kola Jadranske lige

Beogradski crno-beli su upisali prvi poraz u regionalnom takmičenju nakon četiri vezane pobede.

Na teškom i vrelom gostovanju Zadru, gde je Željko Obradović pozdravljen velikim aplauzom, Partizan od starta nije mogao da pronađe ritam.

Sa druge strane, košarkaši Zadra bili su izuzetno raspoloženi i razigrani, pa se pitanje pobednika, takoreći, nijednog trenutka nije dovodilo u pitanje.

Domaćin je prvu četvrtinu dobio sa 20:13, a na poluvremenu je imao velikih 47:34.

Partizan nije uspeo da se razigra u nastavku, pa je Zadar priveo meč kraju i došao do pobede.

Luka Božić je odigrao još jedan neverovatan meč - postigao je 26 poena, uz devet skokova i devet asistencija.

Sjajno ga je pratio Dario Drežnjak, koji je ubacio 25 poena.

Tristan Vukčević je bio raspoložen kod crno-belih, postigao je 16 poena, Zek Ledej je postigao 11, a Doužer jedan manje.

Partizan je treći na tabeli sa skorom 9-4, dok je Zadar šesti, posle sedam pobeda i šest poraza.