Drama za kraj - Srbija pobedila Kinu!

Teniska reprezentacija Srbije pobedila je Kinu sa 2:1 u premijernom nastupu na Junajted kupu u Pertu
Drama za kraj - Srbija pobedila Kinu!Getty © Paul Kane

Đoković, koji predvodi našu selekciju, rutinski je savladao Džidžena Džanga posle 70 minuta igre, rezultatom 6:3, 6:2.

Novak je tako na najbolji način zatvorio 2023. godinu i započeo učešće na novom takmičenju u kojem igraju muškarci i žene.

Dominirao je od prvog do poslednjeg poena na veliku radost brojnih srpskih navijača u ovom australijskom gradu.

Nakon toga, Olga Danilović je u ženskom singlu izgubila od Ćinven Dženg 4:6, 1:6.

Pobednika je odlučio miks dubl, koji su Novak i Olg dobili sa 2:1.

Prvi set je Srbija dobila bez muke - jedan brejk je bio dovoljan za 6:4 i vođstvo.

Međutim, u drugom su Kinezi zaigrali mnogo bolje, napravili su dva brejka i dominantno došli do izjednačenja - 6:1.

Pobednika je odlučio super taj-brejk, koji se igra do 10.

Srbija je došla do prednosti 6:3, a zatim i 9:4, pa je na kraju uz dramu došla do trijumfa u Pertu.

Kina sad ima dva odigrana meča i pobedu i poraz, uz skor 4:2, Srbija ima 2:1 i meč manje, dok Češka ima 0:3 i meč manje.

Srbija 2. januara igra meč trećeg kola protiv Češke, ali u dnevnom terminu po lokalnom vremenu, odnosno od tri ujutru po srednjeevropskom vremenu.

Danilovićeva će tad igrati protiv vimbldonske šampionke Markete Vondrušove, a zatim sledi sudar Đokovića sa 31. teniserom sveta Jiržijem Lehečkom.

U četvrtfinale idu pobednici svih šest grupa, kao i dve najbolje drugoplasirane ekipe.

Junajted kup igra se od 29. decembra do 7. januara za nagradni fond od 10 miliona dolara.

• 31. dec 2023 • 16:50

16:50

6:4, 1:6, 10:6 - Kraj meča!

Srbija je pobedila Kinu.

• 16:49

6:4, 1:6, 9:4 - Pet meč lopti za Srbiju

Srbija je osvojila oba poena na Novakove servise.

• 16:47

6:4, 1:6, 7:4 - Novak je na servisu

Dva servisa ima Đoković.

• 16:45

6:4, 1:6, 6:3 - Odlična dva servisa!

Sjajno je servirala Olga dva puta zaredom, Srbija vodi 6:3.

• 16:41

6:4, 1:6, 1:1 - Sjajan potez Danilovićeve!

Odličan, snažan i precizan udarac Olge Danilović sa osnovne linije.

• 16:38

6:4, 1:6 - Kina je izjednačila

Kinezi su napravili dva brejka i dominantno dobila drugi set.

Pobednika odlučuje super taj-brejk.

• 16:30

6:4, 0:4 - Novi brejk Kineza

Iskoristili su sve šanse u drugom setu i Kinezi grabe ka drugom setu i izjednačenju.

• 16:19

6:4, 0:2 - Brejk Kineza

Kinezi su napadali Danilovićevu na mreži, na kraju su uspeli da dođu do prvog brejka.

• 16:06

6:4 - Srbija vodi

Uzbudljivo i dramatično je bilo na kraju seta, ali je Đoković odličnim udarcem doneo Srbiji prednost.