UŽIVO: Remi Velsa i SAD, Holandija sigurna, Englezi moćni

Drugog dana na Svetskom prvenstvu u Kataru, Engleska je deklasirala Iran sa 6:2. Holandija u završnici meča došla do pobede nad Senegalom - 2:0. SAD i Vels odigrali 1:1.

Današnji rezultati u Kataru

U prvom meču dana, Engleska je deklasirala Iran sa 6:2.

Na teren su potom istrčali fudbaleri Senegala i Holandije, a meč je odlučen u završnici meča - Holandija je pobedila Senegal sa 2:0.

U poslednjem meču, Vels i SAD su odigrali nerešeno 1:1.

Kraj meča

Utakmica se završila rezultatom 1:1.

90` Čak devet minuta nadoknade!

Igraće se još devet minuta.

89` Dobar napad Velsa

Džonson je istrčao po desnom boku a potom šutirao iz trka, ali pravo u golmana SAD.

82` GOL! Bejl je siguran

Bejl je rutinski izveo penal, Vels dolazi do izjednačenja.

80` Penal za Vels!

Zimerman je srušio Bejla, Vels ima ogromnu šansu da dođe do izjednačenja.

65` Dve velike šanse za Vels!

Posle prekida i velike gužve, Dejvis je pokušao glavom, ali je Tarner sjajno reagovao i sačuvao gol.

Usledio je korner, a onda je Mur još bolju šansu imao, ali je glavom šutirao preko gola.

61` Sve jači pritisak Velšana

Vels igra sve bolje, napada sve ozbiljnije, ali Amerikanci za sada igraju odlično u defanzivi.

52` Vels izgleda bolje u nastavku

Još uvek Vels traži svoju igru, ali ekipa deluje odlučnije u nastavku meča.

46` Nastavljen je meč

Čeka se drugačiji Vels u nastavku.

Poluvreme

Kraj prvog dela igre.

45` Još četiri minuta igre

Igraće se još četiri minuta u prvom delu.

Amerikanci igraju strpljivo i bez srljanja, mirno čekaju poluvreme.

36` GOL! Vea je strelac

Sjajan napad SAD, Pulišić je proigrao Veu, koji hladnokrvno smešta loptu u gol.

34` Korner za SAD

Pulišić je izveo korner, ali je Vels otklonio opasnost.

21` Inicijativa SAD, Vels se muči

Selekcija SAD ima više loptu u nogama, deluje kao bolji tim na terenu.

Velšani se muče da iznesu loptu sa svoje polovine i organizuju napad.

14` Zapretio je Vels

Ampadu je šutirao sa distance, ali nije bio precizan.

Prva pretnja Velšana.

9` Pritiska SAD, dve šanse zaredom

Vea je poslao oštru loptu pred gol Velsa, Henesi je sačuvao mrežu od svojih defanzivaca koji su nesmotreno reagovali.

U nastavku akcije je pokušao Sardžent glavom, ali je pogodio stativu.

1` Počeo je meč

Prvi napad ima selekcija SAD.

Poznati su sastavi timova:

Sledi duel SAD i Velsa

Za kraj dana, ljubitelje fudbala očekuje zatvaranje prvog kola u okviru grupe B.

Sjedinjene Države igraju protiv Velsa, koji prvi put učestvuje na Mundijalima još od 1958. godine.

Daleko najviše u njihovom timu se očekuje od prve zvezde Gereta Bejla, dok je ostatak tima pun igrača poznatih sa premijerligaških terena.

Sa druge strane, Amerikanci su propustili turnir u Rusiji pre četiri godine i sada žele da ostave traga u Kataru. Radi se o mladom timu Grega Berhaltera, a eventualna pobeda na startu turnira mogla bi da ih "jednom nogom" odvede u osminu finala.

Kraj meča

Holandija je došla do pobede.

90+9` GOL! Klasen stavlja tačku

memfis je šutirao, Mendi odbio loptu, a na nju je natrčao Klasen i smestio u mrežu.

84` GOL! Holandija u završnici dolazi do gola

Savršena vizija Frenkija De Jonga, potom odlično dodavanje i Kodi Gakpo glavom smešta loptu u mrežu.

72` Senegal sve opasniji

Fenomenalan napad Senegala, Sar je ostavio loptu za Geja na ivici kaznenog prostora, ovaj silovito šutirao, ali je Nopert još jednom bio na visini zadatka.

65` Sjajan udarac Dije

Brz napad Senegalaca, Dija je precizno i snažno šutirao iz okreta, u sam ugao, ali je Nopert odbranio i sačuvao mrežu.

53` Van Dajk ozbiljno preti posle prekida

Visoko je skočio defanzivac Liverpula, šutirao glavom posle kornera, ali iznad gola.

Bila je ovo dobra prilika za "lale".

46` Nastavljena je utakmica

Senegal ima loptu.

Poluvreme

Miruju mreže posle 45 minuta.

40` Dobar šut Bergujsa

Bergujs je šutirao sa distance, bilo je blizu gola...

18` Ponovo su se Holanđani prekombinovali

Još jedan dobar napad Holandije, De Jong je mogao da šutira, ali je krenuo da dribla, pa izgubio loptu.

17` Pokušaj Blinda

Probao je Blind glavom posle ubacivanja sa desne strane, ali je loše šutirao.

9` Lep šut Sara

Ismaila Sar je šutirao sa distance, tik iznad prečke.

8` Prete i Senegalci

Kasnio je Sise na ubačenu loptu, moglo je bti opasno.

4` Fenomenalna prilika za "lale"

Odličan napad Holanđana, ali Gakpo nije šutirao iz dobre pozicije, već je probao da uposli Bergvajna, ali je bio neprecizan.

Holandija ima prvi napad.

Poznati su sastavi:

Sledi meč Holandije i Senegala

Ovaj meč se može smatrati derbijem dana.

Radi se o meču grupe A, a to su ujedno i dva tima od kojih se najviše očekuje u toj grupi.

Senegalci su prvaci Afrike, ali u svom timu neće imati Sadija Manea, povređenu zvezdu koja je ujedno i najbolji igrač Afrike.

Holanđani Luja van Gala će želeti to da iskoriste, a biće interesantno videti u kom sastavu će početi meč, imajući u vidu da je slavni stručnjak poznat po hrabrosti da načini neočekivane poteze.

Kraj meča: Engleska - Iran 6:2

Čak osam golova u prvom meču grupe B, u kojem je Engleksa deklasirala Iran sa 6:2.

90' +12' - GOL! Iran postavlja konačnih 6:2

Taremi je savladao Pikforda, te tako postavio konačnih: Engleska - Iran 6:2.

90' +11' - Penal za Iran

Nakon slobodnog udarca Irana, Stouns je napravio faul u svom šesnaestercu, a brazilski sudija pokazao je na belu tačku.

90' - GOL! Griliš stavlja tačku na meč - 6:1

Pobegao je Vilson odbrani Irana, potom nesebično odložio loptu za Griliša, koji nije imao težak zadatak da postigne gol i donese Engleskoj više nego ubedljivih 6:1.

71' - GOL! Rašford povećava na 5:1

Ni 30 sekundi po ulasku u igru, Markus Rašford je odlično utrčao, dobio loptu od Kejna, izbacio čuvara iz igre i poslao loptu u mrežu. Tri kontakta sa loptom bila su mu potrebna da postigne gol.

65' - GOL! Iran smanjuje na 4:1, majstorija Taremija

Prva prava prilika za Iran na meču, pretvorena je u gol. Strelac je ko drugi nego Medi Taremi, koji je iz "prve" zakucao loptu od prečku u gol Engleske. Iran smanjuje na 4:1.

62' - GOL! Saka postiže novi gol, Engleska vodi sa 4:0

Majstorija fudbalera Arsenala, koji je nakon nekoliko driblinga, napravio prostor za udarac unutar šesnaesterca i levom nogom poslao loptu u mrežu rivala.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme, nema promena u sastavima.

Poluvreme: Engleska - Iran 3:0

Nakon prvih 45 minuta, golovima Belingema, Sake i Sterlinga, selekcija Engleske vodi sa 3:0 protiv Irana.

45' - GOL! Već je 3:0 za Englesku

Ovoga puta "gordi albion" gol postiže nakon dobre tranzicije, Belingem za Kejna, koji pravovremeno pronalazi Sterlinga, a ovaj iz prve "zakucava" loptu u mrežu Irana.

43' - GOL! Saka trese mrežu za 2:0

Engleska do gola dolazi nakon prekida, pošto je nakon kornera dobro skočio Megvajer, koji je odložio loptu za Saku, a ovaj preciznim udarcem matira golmana Irana i postiže pogodak.

35' - GOL! Engleska vodi, Belingem je strelac

Isplatila se bolja igra Engleske, koja ovoga puta materijalizuje izglednu poziciju i postiže gol. Ponovo su brzo razmenili dodavanja i osvojili prostor na protivničkoj polovini, Sterling je odložio loptu do Šoa, ovaj uputio precizan centaršut ka Belingemu, koji precizno gađa glavom i postiže gol.

32' - Megvajer pogađa prečku

Najbliži golu, Englezi su bili u 32. minutu nakon prekida, kada je Megvajer odlično skočio, šutirao glavom ka golu rivala, ali je prečka bila saveznik Irana.

Ostaje 0:0.

30' - Najbolja šansa na meču, ostaje 0:0

Odličan napad Engleza u 30. minutu, pošto su kroz tri dodavanja razbili redove odbrane Irana. Usledio je centaršut Sake ka Mauntu, koji je šutirao malo pored gola.

9' - Sudar glavama, golman Irana mora van terena

Nakon centaršuta Tripijea sa desne strane, golman Irana žestoko se sudario glavom sa saigračem, nakon čega je ostao da leži na zemlji.

Zabrinuti su bili navijači i selektor Irana, pošto se Beiranvandu više od pet minuta ukazivala lekarska pomoć.

Pokušao je čuvar mreže da nastavi meč, ali je ubrzo bio primoran da zatraži izmenu. Najverovatnije je u pitanju potres mozga.

Selektor Keiroš je reagovao, umesto Beiranvanda, u igri je Hoseini.

4' - Englezi traže penal

Nakon kornera za Englesku, pao je u šesnaestercu rivala Hari Megvajer, koji je bio u pravom rvačkom duelu sa protivničkim fudbalerom.

Sudija je konsultovao VAR sobu, nakon čega je označio da se igra nastavi.

1' - Počeo je meč

Glavni arbitar Rafael Klaus iz Brazila, označio je početak meča.

Navijači ulaze na stadion, Megvajer meta i jednih i drugih

Veliki broj navijača obe selekcije je uveliko na "Kalifa Internacionalnom stadionu", ali kako prenose brojni svetski mediji, došlo je do problema oko očitavanja karata, pa još uvek nisu ušli svi koji imaju kartu za ovaj meč.

"Meta" kako navijača Irana, tako i Engleske, jeste defanzivac "troglavog lava" Hari Megvajer.

Poznati sastavi timova:

Engleska: Pikford, Šo, Megvajer, Džouns, Tripije, Rajs, Belingem, Maunt, Saka, Sterling, Kejn.

Iran: Beiranvand, Mohamadi, Hoseini, Češmi, Pouraligandži, Moharami, Karimi, Hadži Safi, Nourolahi, Jahanbahš, Taremi.

Englezi na prvom ispitu

Prvi meč u grupi B donosi susret Engleske i Irana.

Selekcija Gereta Sautgejta je favorit za prvo mesto u grupi, ali azijski protivnik bi mogao da bude interesantan rival.

Iran je naviknut na uslove za igru u ovom kraju sveta, a iskusni Karlos Keiroš je sa njima lagano prošao kroz azijske kvalifikacije.

Ipak, predvođeni Harijem Kejnom, Englezi će sve osim tri boda smatrati neuspehom.

Ne može bez skandala

Sedam reprezentacija učesnica planiralo je da nastupi na Mundijalu sa kapitenskim trakama koje promovišu LGBT prava, ali je FIFA donela odluku da će takve poteze kažnjavati!

Naime, nekolicina selekcija, predvođene Engleskom, Nemačkom i Holandijom, planirale su da usprotive zabrani FIFA da nose kapitenske trake sa natpisom "One Love", a koje označavaju pružanje podrške pripadnicima LGBT populacije.

Oko toga su se bunile i selekcije Švajcarske, Danske, Velsa i Belgije, ali sada je stigla jasna poruka FIFA - ko bude nosio takve kapitenske trake, taj igrač biće kažnjen. Svetski mediji pretpostavljaju da bi moglo da se radi o kazni žutim kartonom za kapitene koji ostanu pri svojoj odluci.

Stigla je i prva potvrda o promeni odluke, pošto su iz kampa Holandije i Engleske potvrdili da njihovi kapiteni neće nositi pomenutu traku.

Drugi dan donosi tri utakmice

Za razliku od prvog, drugi dan na Svetskom prvenstvu donosi tri, kud i kako, zanimljivije utakmice.

U pitanju su dva duela grupe B, kao i jedan duel grupe A.

Program otvaraju Engleska i Iran od 14.00, potom sledi duel Senegal - Holandija, zakazan za 17.00, dok će poslednji na teren izaći SAD i Vels, koji se sastaju od 20.00 časova po srednjeevropskom vremenu.

Uzbudljivo od samog starta

Posle više od četiri godine čekanja, Svetsko prvenstvo u Kataru je startovalo, a prvog dana turnira imali smo prilike da vidimo pobedu Ekvadora 2:0 protiv domaćina, ali i debitanta na Mundijalima.

Više nego zanimljivo je bilo prvog dana na prvenstvu. Od spektakularnog otvaranja, preko čudnog ofsajda, dva gola Valensije, pobede Ekvadora, poraza domaćina, do ranog napuštanja stadiona navijača Katara.